Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt v Žiline klesajú, v auguste tankujeme plnú nádrž o 10 eur lacnejšie ako v júli

05 jún 2022 - 17:30
Anna Holešová

FOTO: Županka Erika Jurinová sa zúčastnila podujatia Deň mladého farmára na Hornej Orave

Foto: FOTO: Županka Erika Jurinová sa zúčastnila podujatia Deň mladého farmára na Hornej Orave
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Erika Jurinová

Dnešný deň je na Hornej Orave venovaný vidieku a farmárom. Deň mladého farmára sa tento rok odohráva v obci Liesek v okrese Tvrdošín. Informovala o tom predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová v príspevku na sociálnej sieti.

„Hlavnou myšlienkou Dňa mladého farmára je osloviť deti, mladých ako aj širokú verejnosť k pozitívnemu vzťahu k farmárčeniu a k poľnohospodárstvu ako takému, ale tiež spropagovať tradície a život na vidieku,“ uvádza oficiálny web obce Liesek.

Na 4. ročníku Dňa mladého farmára sa zabavia deti aj dospelí. Podujatie bolo zahájené tradičnou omšou za farmárov a dobrú úrodu, pokračuje rôznymi vystúpeniami, farmárskymi súťažami a hrami pre malých aj veľkých. Na akcii nechýbajú ani hospodárske zvieratá, poľnohospodárska technika, ukážky remesiel a farmársky jarmok. Deti sa vybláznia na trampolíne, nafukovacích hradoch či v bludisku.

Podujatia sa zúčastnila aj županka Žilinského kraja Erika Jurinová, ktorá sa o fotografie a video z miesta akcie podelila na sociálnej sieti. Podľa jej vyjadrenia si na Dni mladého farmára každý nájde to svoje. Predsedníčka kraja zároveň poďakovala organizátorom a dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu podujatia.

„Slovensko je vidiecka krajina a tento charakter chceme zachovať aj v našom kraji. Preto je nesmierna dôležité podporovať záujem o gazdovanie, farmárčenie, jednoducho obrábanie pôdy, ktorú si naši predkovia nesmierne cenili a je naším zdrojom i dedičstvom. To je dôvod podpory aj takéhoto podujatia,“ priblížila postoj kraja Erika Jurinová.Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
11:45
Rudinka
Prekážka na ceste
11:40
Košická
Kolóna
11:37
Vysokoškolákov
Kolóna
10:53
Košická
Kolóna
10:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina