Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

04 jún 2022 - 10:53

Polícia začala trestné stíhanie pre nehodu vlakov pri Vrútkach, škoda je vyčíslená na 2 milióny eur

Foto: Polícia začala trestné stíhanie pre nehodu vlakov pri Vrútkach, škoda je vyčíslená na 2 milióny eur
Foto: Polícia Slovenskej republiky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V súvislosti so železničnou nehodou, ku ktorej došlo v piatok 3. júna 2022 v čase okolo 18.35 hod. v medzistaničnom úseku Žilina – Vrútky, začal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. 

Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na sumu 2 000 000 eur. Presné príčiny ako aj okolnosti železničnej nehody sú predmetnom prebiehajúceho vyšetrovania.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke manipulačného rušňa so stojacím osobným vlakom.  

„Ihneď boli na miesto železničnej nehody vyslané všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Po železničnej nehode bolo na mieste ošetrených spolu 74 osôb, z toho 34 osôb bolo transportovaných do okolitých nemocníc, 59 osôb bolo ľahko zranených, 11 osôb stredne ťažko zranených a 4 osoby zranené ťažko.

Z dôvodu zasahovania všetkých záchranných zložiek a zabezpečenia ich voľného prístupu na miesto nešťastia pri železničnej nehode bola cesta I/18 v oboch smeroch (Žilina – Martin a Martin Žilina)  na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá.


Dopravný servis
Nemocničná
Kolóna
15:00
Strečno
Kolóna
15:00
Brodno
Prekážka na ceste
14:56
Brodno
Kolóna
14:55
Strečno
Jama na ceste
14:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina