Dnes najčítanejšie
Po roku rekonštrukcií došlo k odhaleniu fasády kláštora patriacemu k Sirotáru na Mariánskom námestí v Žiline

03 jún 2022 - 13:41
Tamara Antolová

Tvorivá dielňa s umelkyňou z Ukrajiny sa uskutoční v Žiline, je určená aj pre ukrajinských obyvateľov

TVORIVÁ DIELŇA S TATIANOU: Bábika motanka / Творча майстерня з Тетяною: Лялька-мотанка

Pozývame vás na tvorivú dielňu s Tatianou, na ktorej si vytvoríme bábiky motanky. Tatiana Kulikova je učiteľka a umelkyňa z Ukrajiny. Študovala na univerzite v meste Kropevnitsky.

Bábika motanka je stelesnením ženskej sily, ktorá spočíva v múdrosti, vnútornom volaní chrániť a chrániť rodinu. A nech to znie akokoľvek tajomne, ukrajinská bábika vytvára spojenie medzi generáciami. Považuje sa za posvätný symbol tým, že prenáša reťazec ochrany pred zlom, zdravím a blahobytom. Tvorivá dielňa je vhodná pre ukrajinsky aj slovensky hovoriacich návštevníkov.

Tešíme sa na vás. Účasť podmienená prihlásením. Vstup zadarmo. Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 16.15 hod.).

___________________________________________

Творча майстерня з Тетяною: Лялька-мотанка

Запрошуємо на творчу майстерню з Тетяною, де ми будемо створювати ляльки-мотанки. Тетяна Куликова – педагог і художник з України. Навчалася в Кропевницькому університеті.

Лялька-мотанка – це втілення жіночої сили, яка лежить у мудрості, внутрішньому заклику оберігати та захищати сім’ю. І хоч би як таємниче це звучало, українська лялька встановлює зв’язок між поколіннями. вважається священним символом, передаючи по нитці роду захист від злого, здоров’я, благополуччя.

Творча майстерня підходить як для україномовних, так і для словацькомовних відвідувачів.

Ми з нетерпінням чекаємо на вас. Участь за умови реєстрації.Безкоштовний вхід. Кількість місць обмежена, тому рекомендуємо бронювати місця (info@rosenfeldovpalac.sk). Ми будемо зберігати зарезервовані місця макс. 15 хв. до початку вистави (тобто до 16.15).


Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 08.06.2022 - 16:30Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
18:58
Strečno
Kolóna
18:58
Hričovská
Policajná hliadka
18:43
Strečno
Kolóna
18:43
Radoľa
Kolóna
18:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina