Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

21 máj 2022 - 13:33
Anna Holešová

Policajti v Čadci radili seniorom, ako sa nestať obeťou podvodu. Rozdávali aj reflexné bezpečnostné prvky

Foto: Policajti v Čadci radili seniorom, ako sa nestať obeťou podvodu. Rozdávali aj reflexné bezpečnostné prvky
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Polícia v Žilinskom kraji pokračuje so vzdelávaním seniorov v rôznych okresoch. V Čadci upozorňovali starších občanov nielen na hrozby, ktorým čelia od rôznych podvodníkov, ale aj na zodpovedné nosenie bezpečnostných reflexných prvkov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti.

Policajní preventisti počas predošlých mesiacov vyrazili do ulíc viacerých miest a obcí, alebo zorganizovali besedy, na ktorých seniorov upozorňovali na hrozby od podvodníkov. Starší ľudia sú často dobrosrdeční a dôverčiví, čím sa stávajú hlavnou cieľovou skupinou podvodníkov a zlodejov, ktorí ich niekedy dokážu pripraviť aj o celoživotné úspory. Súhrn rád seniorom sme zverejnili v staršom článku.


Čadčianski policajti sa počas preventívno-bezpečnostnej akcie venovali nielen zvyšovaniu povedomia seniorov o možných rizikách pri kontakte s nedôveryhodnými osobami, ale aj upozorňovaniu na bezpečné správanie v okolí ciest. Okrem letákov a brožúrok, ktoré obsahujú odporúčania, ako odhaliť podvodníkov, policajti seniorom rozdávali aj reflexné bezpečnostné prvky.

„Seniori, prispejte aj vy k vašej bezpečnosti nielen doma, ale i v cestnej premávke,“ vyzýva starších občanov Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline v príspevku.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina