Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

21 máj 2022 - 13:04

VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

Foto: VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Nezhody vodičov áut pri jazde v dvoch jazdných pruhoch na ulici Vysokoškolákov v Žiline pribúdajú. Kým časť motoristov plnohodnotne využíva pravý pruh medzi okružnými križovatkami a predchádza ich upchatiu, niektorí naopak úmyselne spôsobujú zbytočné zdržania a kolóny. 

Na sociálnych sieťach sa čoraz častejšie objavujú fotografie aj videá arogantných vodičov, ktorí si môžu za svoje správanie vyslúžiť pokutu. Podobné situácie mala pritom pomôcť odstrániť zmena v pravidlách cestnej premávky, ktorá je platná už viac než dva roky. 

Od 1. apríla 2020 sa na Slovensku uplatňuje striedavé radenie pri zbiehaní jazdných pruhov bez ohľadu na to, či je dopravnou značkou vyznačený priebežný pruh.

Pokiaľ sa v mieste spájania jazdných pruhov pohybuje policajná hliadka, motoristi sa správajú príkladne a radia sa striedavo. Dôkazom je nasledujúce video zachytávajúce jazdu označeného služobného vozidla Policajného zboru, v prítomnosti ktorého sa vozidlá radili v zmysle platných pravidiel na oboch úsekoch ulice Vysokoškolákov.


Ďalší takýto prípad zachytil jeden z vodičov pred necelými dvomi týždňami. Opäť ide o rovnaké miesto a identický spôsob blokovania ostatných účastníkov cestnej premávky.

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina