Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

20 máj 2022 - 11:08
Dominika Rovňanová

Rádiologické oddelenie Kysuckej nemocnice v Čadci má nový USG prístroj, ktorý skráti čakaciu dobu na vyšetrenia

Foto: Rádiologické oddelenie Kysuckej nemocnice v Čadci má nový USG prístroj, ktorý skráti čakaciu dobu na vyšetrenia
Foto: Facebook/Nemocnica Čadca
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Počet požiadaviek na magnetickú rezonanciu, mamografiu a ďalšie vyšetrenia neustále stúpa a čakacie doby môžu byť dlhé aj niekoľko týždňov či mesiacov.

Ultrazvukový prístroj Mindray Resona I9 je najnovším a najmodernejším USG prístrojom na rádiologickom oddelení Kysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca, ktorý umožní tieto čakacie doby skrátiť. 

Ide o univerzálny USG prístroj, ktorý dokáže svojimi schopnosťami obsiahnuť celé spektrum vyšetrení, ktoré sú potrebné pre pacientov nemocnice. Prístroj je určený na povrchovejšie vyšľetrenia, ale aj vyšetrenia hlbšie uložených orgánov tela, napríklad lymfatické uzliny, prsníky, svaly, šľachy, vyšetrenie hrudníka a orgánov brušnej dutiny, komplexné cievne vyšetrenie a mnoho iných. 

Rôznorodosť vyšetrení umožňujú tri sondy, ktorými je prístroj vybavený:  konvexná brušná sonda, lineárna cievna sonda a lineárna mäkkotkanivová sonda. Každá z nich má jedinečné určenie a vlastnosti, vďaka ktorým dokážu zobraziť vo vynikajúcom obraze aj tie najmenšie detaily. 

Pri vyšetrení sa často používajú postupne aj všetky sondy, výsledok vyšetrenia tak bude komplexnejšou „skladačkou“ obrazov z jednotlivých sond.

USG prístroj zjednoduší aj komunikáciu s inými lekármi či zdravotníckymi zariadeniami. Jednotlivé nálezy je možné ukladať do pamäte prístroja alebo ich odoslať do zabezpečeného centrálneho serveru pre ukladanie dát. Obrázky tak budú dostupné aj iným lekárom nemocnice a budú sa dať jednoducho použiť pri kontrolnom vyšetrení. V prípade potreby je možné ich poslať aj do inej nemocnice na konzultáciu.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina