Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

19 máj 2022 - 15:38
Anna Holešová

Ministerstvo zdravotníctva zaplatí 100-tisíc eur za novú vzduchotechniku pre pracovisko žilinskej nemocnice

Foto: Ministerstvo zdravotníctva zaplatí 100-tisíc eur za novú vzduchotechniku pre pracovisko žilinskej nemocnice
Foto: FNsP ZA
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky investuje 100-tisíc eur na vybudovanie novej vzduchotechniky a klimatizácie pre rádiodiagnostické pracovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Stará vzduchotechnika už bola opotrebovaná a nedokázala dostatočne odčerpávať škodlivý vzduch z okolia röntgenu.

„Modernizáciou prinášame výrazný benefit pre všetkých návštevníkov a zamestnancov vo forme čistejšieho, bezpečnejšieho ovzdušia. Okrem ionizujúceho žiarenia filtre zachytávajú prach, peľ či iné alergény a pachy, čo je v zdravotníckom prostredí mimoriadne dôležité,“ uviedol riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík.

Pri rádiologickom žiarení totiž dochádza k ionizácii vzduchu, ktorý potom ohrozuje zdravie človeka. Nové moderné zariadenie bude okrem odčerpávania nebezpečného vzduchu ponúkať aj funkciu kúrenia a ochladzovania vďaka tepelnému čerpadlu a rekuperácii. Zároveň s modernizáciou vzduchotechniky bude nainštalovaná aj nová klimatizácia do čakárne pracoviska.

„Najmä v letných mesiacoch bola na chodbe veľká horúčava, častokrát ešte väčšia ako teplota vonku. Nová klimatizácia nám umožní interiér ochladiť na komfortnú a príjemnú úroveň, čo ocenia predovšetkým pacienti a ich sprevádzajúce osoby, no rovnako naši pracovníci,“ priblížila Martina Malíková, vedúca rádiologická technička oddelenia rádiodiagnostiky v žilinskej nemocnici.Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Košická
Kolóna
20:11
Na Horevaží
Kolóna
19:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina