Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

19 máj 2022 - 14:07
Anna Holešová

Žilinský profesor Ladislav Šimák získal plaketu ministra vnútra za celoživotnú vedeckú prácu

Foto: Žilinský profesor Ladislav Šimák získal plaketu ministra vnútra za celoživotnú vedeckú prácu
Foto: Facebook/Ministerstvo vnútra SR
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ocenilo žilinského profesora Ladislava Šimáka za jeho celoživotnú vedeckú prácu v oblasti krízového manažmentu. Ministerstvo sa o túto dobrú správu podelilo v príspevku na sociálnej sieti.

Ocenenie profesorovi zo žilinskej univerzity odovzdal štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner na medzinárodnej vedeckej konferencii s názvom Riešenie krízových situácií v špecifickom prostredí. Štátny tajomník mu v mene ministra vnútra Romana Mikuleca udelil plaketu ministra vnútra a odovzdal ďakovný list.

„Ocenenie pána profesora Šimáka je potvrdením toho, že vedenie ministerstva vnútra si uvedomuje dôležitosť a nevyhnutnosť prepájania výskumu a praxe aj v oblastiach, ako je krízové riadenie, integrovaný záchranný systém či civilná ochrana,“ vyjadril sa Vendelín Leitner.

Profesor Šimák bol dlhoročným dekanom Fakulty bezpečnostného inžinierstva na Žilinskej univerzite v Žiline a počas svojho pôsobenia pracoval na krízovom manažmente v štátnej správe a samospráve Slovenskej republiky. Okrem toho je aj zakladateľom konferencie, na ktorej 25. ročníku dostal toto významné ocenenie.

„Zvyšovanie ochrany pred mimoriadnymi udalosťami prostredníctvom využívania skúseností, odbornej prípravy, výskumu a inovácií je aj jeden zo strategických cieľov Koncepcie organizácie a rozvoja civilnej ochrany a krízového riadenia do roku 2027, ktorú v marci schválila vláda Slovenskej republiky,“ uviedlo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v príspevku.


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
22:38
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina