Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

19 máj 2022 - 13:42
Anna Holešová

Žilinčania si môžu od 23. mája na mestskom úrade prevziať štartovacie balíčky na kuchynský bioodpad

Foto: Žilinčania si môžu od 23. mája na mestskom úrade prevziať štartovacie balíčky na kuchynský bioodpad
Foto: Mesto Žilina/zilina.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinčania žijúci v bytoch od mesta dostanú štartovacie balíčky na triedenie kuchynského bioodpadu, pre obyvateľov rodinných domov sú pripravené kompostéry. Určené sú však len pre tých občanov, ktorí si štartovací balíček alebo kompostér doposiaľ neprevzali.

Ďalšie štartovacie balíčky na bioodpad začne mesto Žilina rozdávať v pondelok 23. mája. Pokiaľ máte záujem o košík na kuchynský odpad a 24 biologicky rozložiteľných vreciek, stačí prísť na mestský úrad. Mesto k štartovaciemu balíčku priloží aj návod, ako správne separovať takýto odpad.

Zatiaľ čo triedenie odpadu v bytových domoch je dobrým zvykom, ktorým občania pomáhajú chrániť životné prostredie, kompostovanie biologicky rozložiteľného odpadu v kompostéroch mesto prikazuje. Za neuposlúchnutie všeobecne záväzného nariadenia hrozia obyvateľom rodinných domov sankcie.

„Obyvatelia rodinných domov majú podľa všeobecne záväzného nariadenia mesta povinnosť kompostovať biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad a kuchynský odpad v kompostéroch na svojom pozemku. Pre splnenie tejto povinnosti mesto zabezpečilo kompostéry, pričom domácnosť v rodinnom dome má nárok na jeho bezplatné prevzatie,“ informoval Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina.

Kompostér si obyvatelia rodinných domov môžu taktiež prevziať na mestskom úrade v Žiline. Mesto však žiada občanov, ktorí majú záujem o štartovací balíček či kompostér, aby svoj plánovaný príchod ohlásili na telefónnom čísle 041/70 63 231.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina