Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

19 máj 2022 - 13:06
Anna Holešová

Sociálni pracovníci zo Žilinského kraja dostali krištáľové srdcia ako symbol vďaky a uznania

Foto: Sociálni pracovníci zo Žilinského kraja dostali krištáľové srdcia ako symbol vďaky a uznania
Foto: Žilinský samosprávny kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinský samosprávny kraj vyjadril vďaku a uznanie pracovníkom v oblasti poskytovania sociálnych služieb. Na slávnostnom ceremoniáli v Slovenskom komornom divadle v Martine im zástupkyne kraja odovzdali krištáľové srdcia za ich prácu v roku 2021.

Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo v utorok 17. mája. Krištáľové srdcia boli po prvýkrát venované aj pracovníkom zariadení mimo zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Ocenenie si tak z divadla odnieslo až 113 sociálnych pracovníkov. Srdcia týmto obetavým ľuďom odovzdávala županka Erika Jurinová a riaditeľka odboru sociálnych vecí Žilinského samosprávneho kraja Iveta Ďurišová.

„Spomínané ocenenie je gestom poďakovania a uznania pre pracovníkov v zdravotníctve a sociálnych službách, pretože sú to práve oni, kto bol v prvej línií od začiatku až do konca pandémie. Sú to ľudia s veľkým srdcom, obrovskou dávkou tolerancie, ľudia so zodpovedným a obetavým prístupom, s pokorou a optimizmom,“ uviedla Erika Jurinová.

Županka zároveň uznala náročnosť práce v oblasti sociálnych služieb, ktorú môžu robiť len duševne zrelí a psychicky vyrovnaní profesionáli s veľkým srdcom. Práve kvôli obdobiu pandémie boli tento rok ocenenia udelené pracovníkom všetkých zariadení sociálnych služieb v kraji.

„Po dvoch náročných rokoch sa nám podarilo zorganizovať stretnutie 108 poskytovateľov sociálnych služieb verejného a neverejného sektora v Žilinskom kraji, ktorí zodpovedne s vysokou mierou empatie pomáhali ľuďom odkázaným na ich pomoc. Na úkor vlastných rodín a dokonca aj zdravia zostávali pri svojich klientoch a snažili sa im pomáhať a prekonávať strach z následkov pandémie. Títo ľudia si zaslúžia naše uznanie a poďakovanie,“ zhodnotila slávnostnú udalosť Iveta Ďurišová.
Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina