Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

19 máj 2022 - 11:38
Anna Holešová

V Ružomberku pribudne 15 kontajnerov na použitý textil, zrecykluje ho HUMANA

Foto: V Ružomberku pribudne 15 kontajnerov na použitý textil, zrecykluje ho HUMANA
Foto: Facebook/MTR mestská televízia ružomberok
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V uliciach Ružomberku sa znovu objavia kontajnery na zber použitého textilu. Miestni obyvatelia tak už nebudú musieť použité šatstvo nosiť na zberný dvor, mnohí budú mať zbernú nádobu priamo pred domom. O rozmiestnení kontajnerov na textil informovala Mestská televízia Ružomberok príspevkom na sociálnej sieti.

Šatstvo vhodené do zberných nádob poputuje k občianskemu združeniu HUMANA, ktoré sa postará o opätovné použitie alebo recykláciu textilu, v závislosti od jeho stavu.

„Občianske združenie HUMANA prostredníctvom kontajnerov zbiera použité šatstvo a textílie, a to pánske, dámske, detské odevy pre všetky sezóny, posteľnú bielizeň a iný domáci textil, topánky, tašky, kožené a kožušinové odevy a doplnky,“ uvádza Mestská televízia Ružomberok.

V Ružomberku bude celkovo rozmiestnených 15 kontajnerov na 13 uliciach. Jediná lokalita, kde sa budú nachádzať až tri zberné nádoby, je parkovisko pri Skate parku na ulici Klačno. Ulice, na ktorých budú stáť kontajnery na použitý textil, sú zverejnené v tabuľke.


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
22:38
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina