Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

18 máj 2022 - 17:45
Anna Holešová

Žilinské Radničné noviny vyhodila do kontajnera doručovateľka Slovenskej pošty. Na pošte už viac nepracuje

Foto: Žilinské Radničné noviny vyhodila do kontajnera doručovateľka Slovenskej pošty. Na pošte už viac nepracuje
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Začiatkom tohto mesiaca prekvapil obyvateľov žilinskej mestskej časti Rosinky nečakaný objav v zbernej nádobe na separovaný odpad. Okrem kartónových obalov sa tam nachádzali aj desiatky kusov žilinských Radničných novín, ktoré sa nikdy nedostali ku svojim čitateľom. Vyjadrenie mesta k tejto nepríjemnej udalosti sme uverejnili v predošlom článku.

Samospráva na podnet okamžite zareagovala a požiadala o vysvetlenie Slovenskú poštu, ktorá je dlhodobým partnerom mesta Žilina pri roznášaní mesačníka Radničné noviny. Pošta situáciu prešetrila a vinníka potrestala, mestu ako ospravedlnenie odpustila platbu za roznos novín v danej oblasti.

„Šetrením bolo zistené, že išlo o jeden rajón v rámci Žiliny, pričom pochybila doručovateľka, a Slovenská pošta sa s ňou preto dohodla na ukončení pracovného pomeru. Za vzniknutú situáciu sa mestu Žilina ospravedlňujeme a nakoľko chyba nastala na strane pošty, nebudeme mestu fakturovať roznos novín v danom rajóne,“ vyjadrila sa Slovenská pošta k nedoručeným novinám.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina