Dnes najčítanejšie
V Žiline ukradli ďalšie tri bicykle, jedného z páchateľov zachytila bezpečnostná kamera

18 máj 2022 - 10:38
Anna Holešová

Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

Foto: Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Polícia v Žiline našla počas protidrogovej akcie väčšie množstvo nelegálnej psychotropnej látky u 31-ročného muža z okresu Bytča. Zásah zrealizovali krajskí kriminalisti v pondelok 16. mája skoro ráno na žilinskom sídlisku Hájik. Pri zásahu policajti prehľadali aj osobné auto – sivé combi s ilavským evidenčným číslom. 

Policajti počas akcie zaistili neznámu kryštalickú látku. Po predbežnom preskúmaní bolo zistené, že sa jedná o metamfetamín, slangovo nazývaný aj pervitín, perník či piko. Muž, u ktorého policajti našli minimálne 48 bežných jednotlivých dávok tejto drogy, bol opätovne obvinený z drogovej trestnej činnosti.

„Ide o muža, ktorý sa skutku dopustil napriek tomu, že už bol za obdobný čin právoplatne odsúdený. Na obvineného muža vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ spresňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Vyšetrovateľ obvinil 31-ročného Mareka z obzvlášť závažného zločinu a podal podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. O väzobnom stíhaní bude rozhodovať žilinský okresný súd dnes 18. mája o 15:00 hod. Obvinenému mužovi hrozí pobyt za mrežami na 10 až 15 rokov.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:27
Bánovská cesta
Jama na ceste
21:00
Priemyselná
Jama na ceste
20:59
Bytčická
Jama na ceste
20:54
Bánovská cesta
Jama na ceste
20:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina