Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

18 máj 2022 - 00:05

VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

Foto: VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie
Foto: Polícia Slovenskej republiky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Slovenská dopravná polícia ide s dobou. Na dokumentovanie dopravných priestupkov budú po novom príslušníci využívať  už aj bezpilotné drony. Vďaka technike tak dokážu z výšky zaznamenať viaceré prehrešky či pochybenia motoristov.

Dron je navyše z pohľadu vodiča veľmi ťažko viditeľný, oproti klasickej hliadke v aute tak poskytuje policajtom určité výhody a pohľad na miesta, kam sa bežne nedostanú.

„To, čo bežne funguje v zahraničí sa bude využívať aj na Slovensku. Vodič si takúto policajnú hliadku vo vzduchu prakticky nemá šancu všimnúť. Dron môžu stretnúť vodiči, ktorí porušili predpisy napríklad v prípade zlého odbočovania či predbiehania na plnej čiare,“ spresňuje Policajný zbor na sociálnej sieti.

Bezpilotné drony budú príslušníci využívať najmä v ťažších terénoch ako sú napríklad vrcholy stúpania a klesania alebo pri neprehľadných zákrutách, kde nemajú klasické hliadky možnosť zastaviť a sledovať situáciu.

Pokrok v oblasti dokumentovania dopravných priestupkov sťaží situáciu mnohým cestným pirátom, ktorí sú zvyknutí porušovať predpisy na miestach, kde ich nikto nevidí.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina