Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

17 máj 2022 - 15:47
Dominika Rovňanová

Na celoštátnom kole súťaže detských folklórnych súborov bude žilinský kraj reprezentovať DFS Hajovček

Foto: Na celoštátnom kole súťaže detských folklórnych súborov bude žilinský kraj reprezentovať  DFS Hajovček
Foto: Facebook/Krajské kultúrne stredisko v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V sobotu 14. mája 2022 takmer 300 detí roztancovalo a rozospievalo oravskú obec Habovka. Konalo sa tam totiž krajské kolo súťažných prehliadok detských folklórnych súborov Eniki Beniki a detského hudobného folklóru Vidiečanova Habovka. 

Na krajskom kole pod názvom Habovka tancuje, Habovka spieva, sa predstavili účinkujúci zo všetkých regiónov Žilinského kraja. Detské folklórne súbory hodnotilo sedem odborných porotcov z radov etnológov, etnochoreológov, tanečných pedagógov a muzikantov, v zložení Katarína Babčáková, Lenka Konečná, Vanda Golianová, Miroslava Polohová Ivanová, Alžbeta Selecká, Juraj Jakubík a Michal Janigloš. 

Víťazom postupovej súťaže detských folklórnych súborov Eniki Beniki sa stal DFS Hajovček zo Strečna reprezentujúci región Horné Považie. Pre divákov si prichystali choreografiu „Uš idú pán učiteľ“, s ktorou získali zlaté pásmo a priamy postup do celoštátneho kola.

Naprázdno neodišli ani Žilinčania účinkujúci v súťaží hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka. Zlaté pásmo s priamym postupom si rovnako vyspievala aj Anička Kukučiková z DFS Cipovička v kategórii sólisti speváci. Z rovnakého kolektívu sa podarilo získať zlaté pásmo a návrh na postup Jaromírovi Labudovi. 

Víťazi všetkých kategórií postupujú do celoštátneho kola súťaže, ktoré sa uskutoční počas FF Východná v dňoch 1.až 3. júla 2022 vo Východnej. 


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina