Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

17 máj 2022 - 11:50

AKTUÁLNE: Mesto Žilina podalo na súd žalobu o vystúpenie zo Žilinskej parkovacej spoločnosti

Foto: AKTUÁLNE: Mesto Žilina podalo na súd žalobu o vystúpenie zo Žilinskej parkovacej spoločnosti
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na žilinskej radnici aktuálne prebieha stretnutie zástupcov médií s primátorom Petrom Fiabáne, ktorý informuje o ďalšom postupe a pôsobení mesta v Žilinskej parkovacej spoločnosti. Súkromná spoločnosť s ručením obmedzeným, v ktorej má mesto Žilina svoj podiel, zabezpečuje platené parkovanie na uliciach v meste.

Mesto Žilina podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa čo sa týka poškodzovania záujmov mesta v Žilinskej parkovacej spoločnosti. Dnes sme sa rozhodli podať na súd žalobu o vystúpenie zo Žilinskej parkovacej spoločnosti,“ povedal primátor Peter Fiabáne,

Podľa slov primátora to bol krok, ktorý už bol známy pred niekoľkými týždňami. Trestné oznámenie podala samospráva z dôvodu, že firma Žilinská parkovacia spoločnosť uzavrela so spoločnosťou ŠPORT PARK, s. r. o. zmluvu o úvere a dodatky k zmluvám bez vedomia samosprávy a taktiež bez vysvetlenia.

Mesto Žilina má v spoločnosti väčšinový obchodný podiel na základe vkladu, no vždy pri hlasovaní má však v zmysle spoločenskej zmluvy menej hlasov.

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina