Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

14 máj 2022 - 07:30
Anna Holešová

V Čadci jazdil vodič autobusu s takmer tromi promile, polícia ho zadržala a odobrala mu vodičský preukaz

Foto: V Čadci jazdil vodič autobusu s takmer tromi promile, polícia ho zadržala a odobrala mu vodičský preukaz
Foto: Ilustračné foto/pixabay.com
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Policajné hliadky každodenne zastavujú nezodpovedných vodičov osobných automobilov, ktorí sa rozhodli šoférovať pod vplyvom alkoholu. Tentokrát však seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky ohrozil vodič z povolania.

Mestská polícia v Čadci zastavila vo štvrtok 12. mája večer autobus značky IVECO BUS, ktorý viedol 51-ročný muž z Čadce. Autobus bol v tom čase našťastie bez pasažierov. Vodič totiž pri dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu nafúkal až 2,81 promile (1,35 mg/l).

Vodičovi autobusu bol na mieste odobratý vodičský preukaz a obmedzená osobná sloboda. Teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci vyšetrovanie skončila a spis predložila prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Polícia opätovne vyzýva všetkých vodičov, aby si za volant nesadali po požití alkoholu ani inej omamnej látky. Svojou nezodpovednosťou môžu ohroziť životy a zdravie všetkých účastníkov cestnej premávky. Netreba zabúdať ani na to, že dopravné nehody majú často tragické následky.


Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:15
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:44
Strečno
Jama na ceste
05:15
Strečno
Jama na ceste
04:52
Hričovská
Jama na ceste
04:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Najbližšie podujatia