Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

13 máj 2022 - 10:51
Anna Holešová

Motocyklista na Liptove narazil do návesu nákladného vozidla, zraneniam na mieste podľahol

Foto: Motocyklista na Liptove narazil do návesu nákladného vozidla, zraneniam na mieste podľahol
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V okrese Liptovský Mikuláš došlo vo štvrtok 12. mája popoludní k dopravnej nehode, pri ktorej zahynul motocyklista. Polícia momentálne vyšetruje príčinu a ďalšie okolnosti tejto tragickej udalosti.

Záchranné zložky boli vo štvrtok privolané k nehode na ceste prvej triedy medzi obcami Liptovský Michal a Partizánska Ľupča. Zrazil sa tu motocykel značky YAMAHA s nákladným motorovým vozidlom SCANIA. Nehodu žiaľ neprežil 39-ročný motocyklista, ktorého zranenia boli nezlúčiteľné so životom.

Nebohý vodič motocykla podľa vyjadrenia polície „z doposiaľ presne nezistených príčin s motocyklom po prejazde pravotočivej zákruty narazil do ľavého zadného kolesa návesu, ktorý bol ťahaný nákladným motorovým vozidlom SCANIA, ktoré viedol 48 ročný vodič.“

Vodič nákladného auta bol na mieste podrobený dychovej skúške, merací prístroj však v jeho dychu nezaznamenal ani stopu alkoholu. U vodiča motocyklu bude prípadné požitie alkoholu pred jazdou zistené pri nariadenej pitve.

„Polícia opakovane upozorňuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky na zodpovedné správanie sa na cestách, na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a potrebnú opatrnosť, ohľaduplnosť na cestách navzájom medzi všetkými účastníkmi cestnej premávky, motorovými aj nemotorovými,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.
Dopravný servis
Cesta I/64
Dopravná nehoda
08:30
Strečno
Policajná hliadka
08:22
Cesta I/64
Policajná hliadka
08:22
Vojtecha Spanyola
Kolóna
08:15
Lavobrezná
Kolóna
08:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia