Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

13 máj 2022 - 01:00

Tri káčatká nestihli prebehnúť cez frekventovanú cestu za zvyškom rodiny, skončili v záchrannej stanici v Zázrivej

Foto: Tri káčatká nestihli prebehnúť cez frekventovanú cestu za zvyškom rodiny, skončili v záchrannej stanici v Zázrivej
Foto: Záchranná stanica pre zranené živočíchy Zázrivá
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Záchranná stanica pre zranené živočíchy v obci Zázrivá (okres Dolný Kubín) sa rozrástla o troch nových hostí. Malé káčatká, ktoré boli nájdené pri frekventovanej hlavnej ceste v Dolnom Kubíne im priniesli do starostlivosti okoloidúci záchrancovia.

Káčatká boli súčasťou väčšej skupiny - rodiny spolu s matkou, pravdepodobne pre vysokú intenzitu automobilovej dopravy však nezvládli presun po vozovke a zvyšok sa im stratil v diaľke na vodnej ploche.

„Pomedzi kamióny zachránené tri káčatká na hlavnej ceste v Dolnom Kubíne. Mama kačka s ostatnou partičkou detísk o chlp prekĺzla cez cestu do potoka a zmizla,“ uvádza k prípadu záchranná stanica.

Tri stratené káčatká mali podľa pracovníkov stanice veľké šťastie. Stačilo len málo a mohli skončiť pod kolesami niektorého z automobilov. Vďaka záchrancom z Dolného Kubína prežili a budú vyrastať v novom a bezpečnom prostredí, kde sa o nich patrične postarajú.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
01:30
Strečno
Kolóna
00:54
Strečno
Dopravná nehoda
00:42
Strečno
Kolóna
00:39
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia