Dorastencom Karate klubu Žilina sa cez víkend darilo. Z Bratislavy si odnášajú dva tituly majstrov Slovenska

V sobotu 7. mája sa v Bratislavskej NTC aréne uskutočnili majstrovstvá SR dorastencov a juniorov v karate. Turnaj prebehol za účasti 44 klubov, ktoré reprezentovalo 305 pretekárov.

Reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina na ňom zaknihovali niekoľko veľmi dobrých výsledkov, čo klubu v celkovom hodnotení klubov vynieslo veľmi dobrú 5. priečku.

V hodnotení samotného športového zápasu kumite (do súťaží kata sa Žilinčania nezapojili) sa podarilo klubu obsadiť 3. priečku.

Najlepšie si počínali mladší dorastenec Alexander Greguš a dorastenec Alexander Broďani. Obom sa podarilo zdolať všetkých svojich súperov a získali tak tituly majstrov SR.

V oboch prípadoch absolvovali mladí karatisti po 4 náročné zápasy v pomerne početných kategóriách.

Po tretíkrát sa prebojoval až do finále aj Tomáš Králik, kde po dramatickom zápase s kvalitným súperom z Rapidu Bratislava obsadil druhú priečku.

Finalistom veľmi dobre sekundovali aj Michal Kočuta, Jakub Labuda, Mário Pavlovič a Veronika Vrabcová, ktorí zhodne získali bronz.

Svoje veľmi dobre výkony neskôr potvrdili aj v súťaži družstiev, kde bronzové medaily pridali kadeti aj juniori.