Dnes najčítanejšie
Zdravotníci ošetrovali muža ležiaceho na Závodskej ceste v Žiline, ten sa na nich pokúšal zaútočiť päsťami

11 máj 2022 - 11:13
Anna Holešová

Polícia v pondelok zastavila opitého vodiča v okrese Ružomberok, nafúkal až 2,71 promile

Foto: Polícia v pondelok zastavila opitého vodiča v okrese Ružomberok, nafúkal až 2,71 promile
Foto: KR PZ Žilina

Ružomberská polícia hlási ďalší prípad alkoholu za volantom. Tentokrát policajná hladka zastavila opitého vodiča medzi obcami Lisková a Turík v okrese Ružomberok. Prístroj na meranie alkoholu vo vydychovanom vzduchu ukázal pri opakovanej dychovej skúške zakaždým vyššiu hodnotu.

Nezodpovedný 42-ročný motorista z okresu Ružomberok, ktorý viedol osobné auto značky Audi, bol v pondelok 9. mája popoludní zastavený na ceste tretej triedy za obcou Lisková. Pri dychovej skúške nafúkal vodič až 2,71 promile (1,3 mg/l) alkoholu. Policajti test na prítomnosť alkoholu v dychu zopakovali, pričom výsledná hodnota na meracom prístroji stúpala.

Mužovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a obmedzená osobná sloboda, momentálne čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Polícia opakovane apeluje na vodičov, aby si za volant nesadali pod vplyvom alkoholu. Neohrozujú tým iba svoj život, ale aj životy a zdravie všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Rozumným a ohľaduplným správaním na cestách je možné predísť zraneniam aj stratám na životoch.Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:10
Lavobrezná
Stacionárny radar
04:22
Strečno
Zver pri ceste
01:27
Hričovská
Zver pri ceste
01:13
Strečno
Zver pri ceste
23:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina