Dnes najčítanejšie
PROGRAM: Trnovské po-hody boli slávnostne otvorené, na pódiu si zahrá aj kapela POLEMIC

08 máj 2022 - 12:07
Dominika Rovňanová

Maminky v žilinskej pôrodnici oslávili Deň matiek, od nemocnice dostali odtlačky nôh svojich detí

Foto: Maminky v žilinskej pôrodnici oslávili Deň matiek, od nemocnice dostali odtlačky nôh svojich detí
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Druhá májová nedeľa patrí už tradične Dňu matiek, preto je tento deň ideálny na to, aby sme si pripomenuli, čo všetko pre nás mamy robia a zároveň im za všetko poďakovali.

Deň matiek je tiež sviatok, keď ľudia oslavujú materstvo a vyzdvihujú puto, ktoré vzniká medzi matkou a jej ratolesťami už v prvých sekundách ich príchodu na svet. 

V pôrodnici Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline sa preto rozhodli tento deň osláviť čerstvými mamičkami a ich novorodeniatkami.

„Keďže naše malé poklady v pôrodnici to slovami vyjadriť ešte nevedia, trochu sme im pomohli a našim žienkam sme darovali nielen kvietky, ale tiež špeciálne kartičky s jedinečnými otlačkami nožičiek novorodeniatok,” uvádza Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina na sociálnej sieti. 

Maminkám ku Dňu matiek dnes zablahoželal priamo riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík, primárka neonatológie Katarína Jackuliaková a primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva Martin Sudek.

Kvietkom nezabudli potešiť ani pacientky gynekológie a zamestnankyne nemocnice. Aj tým venovali karafiáty, ktoré sú považované za symbol Dňa matiek.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
07:15
Estakáda
Prekážka na ceste
06:25
Estakáda
Prekážka na ceste
05:25
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
04:07
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina