Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

07 máj 2022 - 09:57

Na Kysuciach nabúral ďalší opitý vodič, po dopravnej nehode nafúkal takmer 3,2 promile

Foto: Na Kysuciach nabúral ďalší opitý vodič, po dopravnej nehode nafúkal takmer 3,2 promile
Foto: KR PZ Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Vo štvrtok 5. mája v popoludňajších hodinách došlo na ceste tretej triedy v obci Staškov (okres Čadca) k dopravnej nehode, pri ktorej nabúralo osobné auto do oplotenia rodinného domu. Za volantom sedel muž, ktorý bol pod vplyvom alkoholu.

50-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo značky Citroën v smere od obce Staškov na Klokočov. Z nezistených príčin prešiel  do protismeru, zišiel mimo cestu a narazil.

„Po dopravnej nehode sa vodič motorového vozidla podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,53 mg/l (3,19 promile)  alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Po dopravnej nehode bol vodič prevezený do nemocnice na ošetrenie,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V súvislosti s udalosťou už 50-ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia neustále apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život ani životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické.

Mnohých motoristov pritom neodrádza od jazdy pod vplyvom alkoholu ani skutočnosť, že môžu prísť o svoje vozidlo. Polícia už v niektorých vážnych či opakovaných prípadoch zaistila osobné autá či motorky a súd ich následne nechal prepadnúť v prospech štátu.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
01:30
Strečno
Kolóna
00:54
Strečno
Dopravná nehoda
00:42
Strečno
Kolóna
00:39
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia