Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

05 máj 2022 - 11:44
Anna Holešová

Na Priehradnej ulici v Žiline bude počas víkendu vylúčená automobilová doprava, dôvodom sú práce na železnici

Foto: Na Priehradnej ulici v Žiline bude počas víkendu vylúčená automobilová doprava, dôvodom sú práce na železnici
Foto: Ilustračné foto
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V žilinskej mestskej časti Strážov bude počas najbližšieho víkendu obmedzená cestná doprava. Miestna komunikácia na Priehradnej ulici, ktorá vedie cez železničné priecestie, bude pre motoristov úplne uzatvorená kvôli výstavbe nového železničného zvršku.

Stavebné práce budú prebiehať od soboty 7. mája od 6:00 hod. ráno do pondelku 9. mája 6:00 hod. ráno. Názov stavby, kvôli ktorej bude vylúčená motorová doprava na tomto úseku, je „ŽSR, uzol – Žilina, dostavba zriaďovacej stanice Žilina – Teplička a nadväzujúcej železničnej infraštruktúry.“

Miestna komunikácia bude úplne uzatvorená len pre motorovú dopravu. Cyklisti aj chodci smerujúci do alebo zo záhradkárskej osady môžu cestu naďalej využívať. Jedna koľaj železničného priecestia by mala byť napriek stavebným prácam prejazdná, signalizácia aj závory musia preto ostať aktívne.

„Na úplnú uzáveru bude upozorňovať dočasné dopravné značenie. Motoristov prosíme o jeho rešpektovanie. Za diskomfort v čase konania stavebných prác sa mesto a zhotoviteľ prác ospravedlňujú,“ uviedol Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
01:30
Strečno
Kolóna
00:54
Strečno
Dopravná nehoda
00:42
Strečno
Kolóna
00:39
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia