Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Za obcou Stráža v smere do Terchovej je prevrátený nákladiak, premávku riadia policajti

05 máj 2022 - 10:27
Anna Holešová

Nový úsek Vážskej cyklotrasy povedie cez Strečno, zrekonštruovaná bude aj lávka cez Váh

Foto: Nový úsek Vážskej cyklotrasy povedie cez Strečno, zrekonštruovaná bude aj lávka cez Váh
Foto: Facebook/Žilinský Samosprávny Kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V obci Strečno pribudne nový úsek Vážskej cyklotrasy medzi Budatínskym hradom a Hradom Strečno. Celková dĺžka novej trasy má byť 2200 metrov a jej výstavba bude stáť viac než 266-tisíc eur. Cyklotrasa bude viesť aj ponad rieku Váh, súčasťou projektu je preto rekonštrukcia lávky pre peších a cyklistov medzi Strečnom a Nezbudskou Lúčkou.

Stavba s názvom „Cyklotrasa Hrad Budatín – Hrad Strečno“ je financovaná z projektu cezhraničnej spolupráce Žilinského samosprávneho kraja, ktorý nesie názov „Zvýšení přístupnosti a bezpečnosti ke kulturním památkám v česko-slovenském pohraničí.“ Stavebné práce by mali začať už v priebehu mája 2022. Zhotoviteľ Metrostav DS, a.s. predpokladá ukončenie výstavby v októbri tohto roku.

„Veľmi ma teší, že projekt česko-slovenskej spolupráce prináša výsledky. Realizácia cyklotrasy je pozitívnym krokom pre župu z hľadiska posilnenia mobility. S tým súvisí aj podpora a rozvoj turizmu, športu a kultúrneho vyžitia, pre všetkých občanov a návštevníkov nášho kraja,“ uviedla županka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Na projekte spolupracuje aj obec Strečno, ktorá ponúka množstvo lákadiel pre peších aj cykloturistov. Najznámejšími bodmi záujmu sú okrem Hradu Strečno aj Starý Hrad, Chata pod Suchým či plte na rieke Váh.Dopravný servis
Kotešová
Práca na ceste
12:44
Strečno
Kolóna
12:43
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
12:41
Lavobrezná
Práca na ceste
12:40
Horný Hričov
Prekážka na ceste
12:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina