Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

29 apríl 2022 - 13:29
Anna Holešová

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku ocenili najlepšiu mediálnu tvorbu stredoškolákov v súťaži MEDart

Foto: Na Katolíckej univerzite v Ružomberku ocenili najlepšiu mediálnu tvorbu stredoškolákov v súťaži MEDart
Foto: Katolícka univerzita v Ružomberku
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Študenti stredných škôl s mediálnym zameraním sa vo štvrtok 28. apríla na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku dozvedeli výsledky súťaže MEDart. Víťazi si domov neodniesli len vecné ceny, ale aj cenné kontakty na mediálnych profesionálov.

Na štvrtý ročník súťaže stredoškolákov v mediálnej tvorbe MEDart sa tento rok prihlásilo až 165 mladých tvorivých ľudí z 31 stredných škôl a gymnázií. Spolu odprezentovali 315 súťažných projektov, ktoré hodnotili odborníci z Katolíckej univerzity v Ružomberku spoločne s osobnosťami z mediálnej praxe.

Celkovo bolo ocenených 19 príspevkov vytvorených 22 autormi. Všetci súťažiaci však získali cenné skúsenosti a najmä spätnú väzbu od profesionálov z médií. Výber tých najlepších projektov bol podľa fotografa a bývalého študenta žurnalistiky na ružomberskej univerzite Branislava Račka veľmi náročný.

„Každým rokom je úroveň príspevkov vyššia a vyššia. Vidno, že mladí ľudia čoraz viac používajú sociálne médiá a na nich sa učia. Oproti našej generácii majú oveľa väčšie možnosti a je to na ich tvorbe vidieť. Bol tam napríklad príspevok z protestu na podporu Ukrajiny. Je pozitívne, že sa mladí neboja ísť na takéto podujatia a pokryť ich, aj keď bez akreditácie a na vlastnú päsť,“ zhodnotil úroveň súťažných príspevkov Branislav Račko.

Súčasťou programu súťaže MEDart boli aj viaceré workshopy, ktorých sa mohli stredoškoláci zúčastniť. Pre niektorých študentov nebola tohtoročná súťaž prvým ročníkom podujatia, do ktorého sa zapojili. Nikola Macejová z Košíc, jedna z autoriek oceneného televízneho príspevku o bezpečnosti zdieľaných kolobežiek, bola na súťaži už po tretí krát.

„Súťaž je na veľmi vysokej úrovni. Porotcovia, ktorí mali na starosti workshopy, vedia o čom hovoria a sú naozaj talentovaní,“ povedala o súťaži študentka Nikola. K natočeniu úspešného príspevku ju podnietil úraz, ktorý po páde zo zdieľanej kolobežky utrpel jej spolužiak.

„Každý rok sa čoraz viac presviedčame, že súťaž má svoje miesto a stáva sa atraktívnejšou. Teší nás, že sme študentom mohli poskytnúť stretnutie so skúsenými lektormi a odborníkmi z praxe. Ďakujeme aj všetkým partnerom, bez ktorých by sa nám nepodarilo urobiť súťaž na tejto úrovni,“ uviedol Pavel Izrael, vedúci katedry žurnalistiky na ružomberskej univerzite.

Viac informácií o stredoškolskej mediálnej súťaži MEDart a výsledky z predošlých ročníkov nájdete na oficiálnom webe udalosti.


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
07:00
Stráža
Dopravná nehoda
06:43
Strečno
Dopravná nehoda
06:39
Stráža
Dopravná nehoda
06:25
Strečno
Dopravná nehoda
06:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina