Dnes najčítanejšie
Poslanec za Solinky použil mestské peniaze na nákup kvetináčov pred vlastnú budovu na Bôriku

06 apríl 2022 - 08:00

RODINNÁ SOBOTA / INŠPIROVANÉ VÝSTAVOU: Vlado Bača / Tvorivá dielňa

Poďte spolu s nami objavovať umenie zábavnou formou. Tento mesiac budeme na rodinnej sobote opäť tvoriť, tento krát sa inšpirujeme výstavou fotografií Vlada Baču a využijeme pritom apropriáciu.

Čo je to tá APROPRIÁCIA?

Apropriácia, ako ju chápeme na začiatku 21. storočia, je výtvarná stratégia spochybňujúca koncept jedinečného, unikátneho umeleckého diela. Je v podstate citovaním diela v celom jeho rozsahu. Jej základom je privlastňovanie si už existujúcich obrazov zo sveta médií, reklamy a umenia.

Deti budú môcť pretvoriť, dotvoriť, či úplne pregumovať fotografie od Vlada Baču. Pretvárať budeme fotografie z cyklu Tvary krajiny a Modifikovaná krajina, ktoré môžu deti uvidieť aj na výstave v Rosenfeldovom paláci.

Rodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

  • Účasť podmienená prihlásením.
  • Vstup zadarmo.
  • Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk).
  • Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 14.45 hod.).
  • Návštevníci hromadných podujatí sú povinní dodržiavať: pri vstupe mať na sebe respirátor, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.

Facebook: https://fb.me/e/1B1kg7Q4M

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 23.04.2022 - 15:00Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:29
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:54
Hričovská
Prekážka na ceste
19:29
Koňhora
Kolóna
19:14
Rudinka
Kolóna
18:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina