Dávid Matis obsadil 6. miesto na ČSOB marathone. Reprezentoval nielen Oravu, ale aj Policajný zbor

V dňoch 2. - 3. apríla 2022 sa na Slovensku uskutočnil 17. ročník najväčšieho slovenského jarného bežeckého podujatia. Na štart sa postavilo takmer 7500 bežcov z 35 krajín sveta.

V hlavnej kategórii mužov sa zúčastnil aj 24-ročný Dávid Matis z Trstenej, ktorý spomedzi všetkých účastníkov obsadil 6. miesto. Dávid však súťažil ešte v jednej špecifickej kategórii, o ktorej informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline na sociálnej sieti.

Dávid je totiž príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trstenej, preto súťažil aj v kategórii príslušníkov Policajného zboru. V nej obsadil veľmi pekné 2. miesto. Účasťou na ČSOB Bratislava marathone teda úspešne reprezentoval nie len Oravu, ale aj Políciu Slovenskej republiky.