Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

03 apríl 2022 - 11:45
Anna Holešová

Vodič upútal pozornosť policajtov zvláštnou jazdou, pri kontrole nafúkal 3,08 promile

Foto: Vodič upútal pozornosť policajtov zvláštnou jazdou, pri kontrole nafúkal 3,08 promile
Foto: KR PZ Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Osoby, ktoré si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu, si často neuvedomujú, ako veľmi sa spôsob ich jazdy môže líšiť od ostatných motoristov. Jazda zo strany na stranu, prípadne prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti z takýchto vodičov robí jasné ciele policajných kontrol.

V piatok 1. apríla zastavila policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Zákamenné v obci Breza ďalšieho motoristu, ktorý nedokázal viesť svoje vozidlo rovno. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške na alkohol, pričom nafúkal až 3,08 promile (1,48 mg/l). Vodič osobného auta značky Škoda, ktorým je 48-ročný Pavol, teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predloží prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ informoval Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Polícia opakovane apeluje na všetkých vodičov, aby zbytočne neohrozovali bezpečnosť a životy účastníkov cestnej premávky tým, že budú šoférovať pod vplyvom návykových látok. „Alkohol za volant nepatrí,“ upozorňuje polícia.Dopravný servis
Stráža
Dopravná nehoda
06:25
Strečno
Dopravná nehoda
06:15
Závodská cesta
Prekážka na ceste
05:59
Strečno
Jama na ceste
05:58
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina