Dnes najčítanejšie
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Jána Čelka za rektora Žilinskej univerzity

28 marec 2022 - 11:28
Alžbeta Kyselicová

Diecézna charita v Žiline s pomocou stredoškolákov rozdala už viac ako 7 ton pomoci pre ľudí z Ukrajiny

Foto: Diecézna charita v Žiline s pomocou stredoškolákov rozdala už viac ako 7 ton pomoci pre ľudí z Ukrajiny
Foto: Facebook Diecéznej charity Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Študenti z Obchodnej akadémie Tomáša Akvinského a gymnázií Kráľovnej pokoja a Svätého Františka z Assisi už dva týždne denne dochádzajú do Diecéznej charity v Žiline, kde pomáhajú pri triedení a darovaní materiálnej pomoci pre ľudí z Ukrajiny. 

Bez ich účasti by podľa charity triedenie a rozdanie materiálnej pomoci pre ľudí z Ukrajiny neprebehlo tak rýchlo. 

V našich skladoch za pomoci dobrovoľníkov prebiehalo každodenné triedenie darovanej materiálnej pomoci a príprava prvotných balíčkov pomoci so základnými potravinami a hygienickými potrebami. Vďaka ochotnej pomoci študentov z troch žilinských škôl išli vďaka tímovej práci všetky procesy od triedenia, kontroly až po balenie veľmi rýchlo,” uviedla Diecézna charita. 

Študentky Gymnázia Kráľovnej pokoja Mima, Evka, Laura, Natika a Timka sa rozhodli priložiť ruku k dielu, keď sa o pomoci dozvedeli od svojho učiteľa náboženstva. 

Nevieme si ani predstaviť aké to musí byť pre nich, žiť v tejto situácií. Nechceli sme sa tomu nečinne prizerať a preto sme tu. Vieme, že by sa na to nedal každý, ale obetovať pár hodín strávených v sklade, kde sme dávali veci každodennej potreby do krabíc, je to najmenej, čo môžeme urobiť. Ako sme dávali veci do krabíc, tak nám to aspoň trošku priblížilo tú situáciu. Je nám ľúto, že tieto veci ľudia potrebujú, ale nevedia si ich sami zohnať. Dúfame, že táto vojna čoskoro skončí a ľudia môžu opäť žiť svoj život naplno,” povedali študentky. 

S pomocou študentov rozdala charita už viac ako 7 ton pomoc v podobe trvanlivých potravín a hygienických potrieb, ktoré darovali jednotlivci, podnikatelia a obchodné reťazce organizovaním zbierok v predajniach. 

Sklady Charity distribuujú základné balíčky pomoci a ďalšiu potrebnú materiálnu pomoc priamo utečencom a ľuďom v Žiline a okolí, ktorí im poskytujú ubytovanie. 

Zdroj: Diecézna charita


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:45
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
12:28
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
11:57
Hričovská
Policajná hliadka
10:22
Strečno
Jama na ceste
09:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina