Dnes najčítanejšie
Žilina má ďalší úspešný klub – hip hop sa tancuje v MyDANCE, chcete sa pridať?

24 marec 2022 - 10:40
Anna Holešová

Vodič v obci Svederník prekročil rýchlosť o 33 kilometrov za hodinu, po zastavení nafúkal 1,73 promile

Foto: Vodič v obci Svederník prekročil rýchlosť o 33 kilometrov za hodinu, po zastavení nafúkal 1,73 promile
Foto: KR PZ Žilina

Policajná hliadka v utorok 22. marca v ranných hodinách zastavila 40-ročného vodiča z okresu Žilina, ktorý v obci Svederník prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 33 kilometrov za hodinu. Po vykonaní dychovej skúšky bolo zistené, že muž šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Vodič osobného motorového vozidla značky Kia vzbudil záujem policajnej hliadky svojou rýchlou jazdou po ceste druhej triedy v obci. Po zastavení sa podrobil dychovej skúške na alkohol, pri ktorej nafúkal 1,73 promile (0,83 mg/l). Policajti muža na mieste zadžali a odviedli ho na policajný útvar. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a hrozí mu obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedla k prípadu Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Polícia opakovane žiada vodičov, aby zbytočne neohrozovali seba ani svoje okolie jazdou pod vplyvom alkoholu. Netreba zabúdať na to, že následky dopravných nehôd spôsobených práve alkoholom za volantom môžu mať tragické následky.


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
10:11
Mojšova Lúčka
Kolóna
10:10
Estakáda
Jama na ceste
10:00
Radoľa
Kolóna
10:00
Strečno
Kolóna
09:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina