Dnes najčítanejšie
VIDEO: Počas nočných hodín prebieha rekonštrukcia cesty prvej triedy pri Brodne, práce skončia v nedeľu

30 jún 2015 - 20:05

Čaká nás bohaté Žilinské kultúrne leto 2015

Aj v tomto roku pripravilo Mesto Žilina pre obyvateľov aj návštevníkov bohatý kultúrny program v znamení spevu, dobrej muziky a tanca.  Takmer všetky akcie Žilinského kultúrneho leta 2015 budú prebiehať na Mariánskom námestí, na Námestí Andreja Hlinku a v Sade SNP. Žilinské kultúrne leto odštartuje Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča, ktorý bude premietať výherné filmy 3. a 4. júla na Námestí Andreja Hlinku.

V júli dielne aj kinematograf

V dňoch od 13. do 17. júla budú na Mariánskom námestí prebiehať Tvorivé remeselné dielne, na ktorých umeleckí remeselníci predstavia prácu so šúpolím, drevom, voskom a cínom. Bažant Kinematograf bude prebiehať v dňoch od 24. do 28. júla na Mariánskom námestí.

V auguste tradične pohár silných mužov

1. augusta je pre Žilinčanov pripravený Skvelý Fest, Pohár silných mužov bude prebiehať 7. augusta na Námestí Andreja Hlinku a rovnako v ten deň sa uskutoční aj Deň európskej kultúry na Mariánskom námestí. Tradičný Pony express zavíta do Žiliny 22. augusta. Mariánske námestie sa aj tento rok 14. augusta vráti do minulosti na Stredovekom dni a Záverečná ukončí študentom letné prázdniny 28. augusta.

Sever proti Juhu aj tento rok

V septembri si budú Žilinčania môcť zahrať futbal na turnaji Sever proti Juhu, ktorý sa uskutoční od 2. do 4. septembra na Námestí Andreja Hlinku. Rovnako nebude chýbať ani Primátorský deň, ktorý sa uskutoční 2. októbra. Súčasťou Žilinského kultúrneho leta 2015 budú tradičné Žilinské dni zdravia a Festival seniorov. Počas celého Žilinského kultúrneho leta budú v Sade SNP prebiehať hudobné stredy a tiež letné kiná, ktoré sa budú konať tradične na Námestí Andreja Hlinku a na Stanici Žilina-Záriečie.

Pozrite si program

Miesto: -
Dátum: 01.07.2015

0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
13:39
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
13:22
Košická
Jama na ceste
12:54
Kvačalova
Policajná hliadka
12:53
Brodno
Kolóna
12:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia