Dnes najčítanejšie
Mladšie žiačky Žiliny získali bronzové medaily na turnaji Slovak Open Handball U12 2022

30 jún 2015 - 20:05

Čaká nás bohaté Žilinské kultúrne leto 2015

Foto: Čaká nás bohaté Žilinské kultúrne leto 2015
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Aj v tomto roku pripravilo Mesto Žilina pre obyvateľov aj návštevníkov bohatý kultúrny program v znamení spevu, dobrej muziky a tanca.  Takmer všetky akcie Žilinského kultúrneho leta 2015 budú prebiehať na Mariánskom námestí, na Námestí Andreja Hlinku a v Sade SNP. Žilinské kultúrne leto odštartuje Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča, ktorý bude premietať výherné filmy 3. a 4. júla na Námestí Andreja Hlinku.

V júli dielne aj kinematograf

V dňoch od 13. do 17. júla budú na Mariánskom námestí prebiehať Tvorivé remeselné dielne, na ktorých umeleckí remeselníci predstavia prácu so šúpolím, drevom, voskom a cínom. Bažant Kinematograf bude prebiehať v dňoch od 24. do 28. júla na Mariánskom námestí.

V auguste tradične pohár silných mužov

1. augusta je pre Žilinčanov pripravený Skvelý Fest, Pohár silných mužov bude prebiehať 7. augusta na Námestí Andreja Hlinku a rovnako v ten deň sa uskutoční aj Deň európskej kultúry na Mariánskom námestí. Tradičný Pony express zavíta do Žiliny 22. augusta. Mariánske námestie sa aj tento rok 14. augusta vráti do minulosti na Stredovekom dni a Záverečná ukončí študentom letné prázdniny 28. augusta.

Sever proti Juhu aj tento rok

V septembri si budú Žilinčania môcť zahrať futbal na turnaji Sever proti Juhu, ktorý sa uskutoční od 2. do 4. septembra na Námestí Andreja Hlinku. Rovnako nebude chýbať ani Primátorský deň, ktorý sa uskutoční 2. októbra. Súčasťou Žilinského kultúrneho leta 2015 budú tradičné Žilinské dni zdravia a Festival seniorov. Počas celého Žilinského kultúrneho leta budú v Sade SNP prebiehať hudobné stredy a tiež letné kiná, ktoré sa budú konať tradične na Námestí Andreja Hlinku a na Stanici Žilina-Záriečie.

Pozrite si program

Miesto: -
Dátum: 01.07.2015

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
08:23
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
08:22
Mojšova Lúčka
Kolóna
08:15
Lavobrezná
Prekážka na ceste
08:15
Na Horevaží
Prekážka na ceste
08:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina