Dnes najčítanejšie
Testy odhalili v utorok 567 prípadov koronavírusu, v rámci kraja je najviac v Martine a na Orave

30 jún 2015 - 11:10

Mesto hospodári s nadbytkom, poslanci odhlasovali opravu chodníkov

Foto: Mesto hospodári s nadbytkom, poslanci odhlasovali opravu chodníkov
Foto: odkazprestarostu.sk

Obyvatelia v meste a na sídliskach sa už v dohľadnej dobe dočkajú rekonštrukcie niektorých chodníkov. Časť poslancov sa rozhodla vyčleniť prostriedky z rozpočtu mesta Žilina na realizáciu opráv. Na poslednom zastupiteľstve schválili návrh vyčleniť 300 tisíc eur na tento účel.

Mesto hospodári zodpovedne, vytvorilo nadbytok

„Mesto hospodári s nadbytkom a preto nevidíme dôvod, aby to nepocítili aj naši občania. Rozhodli sme sa preto vyčleniť z rozpočtu 300 tisíc eur na opravu chodníkov. Veľmi pekne ďakujem hlavne nezávislým poslancom. Spoločne sme opäť dokázali, že politika sa dá robiť aj pre ľudí,“ uviedol poslanec a predseda poslaneckého klubu strany Sieť Martin Kapitulík. Návrh bol schváleny práve vďaka hlasom poslancov tohto klubu spolu s hlasmi klubu nezávislých kandidátov. Schváleniu predbiehala búrlivá diskusia a viceprimátor Patrik Groma navrhoval stiahnutie tohto bodu z rokovania.

“Poslanecký klub nezávislých poslancov (NEKA) víta a podporuje akékoľvek snahy smerujúce k zlepšeniu života obyvateľov Mesta Žilina. Investície do postupnej rekonštrukcie chodníkov na území mesta sú rozhodne vykročením správnou cestou a dobrou správou pre Žilinčanov,“ spresnil zástupca nezávislých Peter Fiabáne. Chodníky by malo mesto začať rekonštruovať ešte tento rok a Žilinčania sa môžu tešiť na novú infraštruktúru.
0 zdieľaní

Dopravný servis
Estakáda
Prekážka na ceste
12:08
Lavobrezná
Práca na ceste
12:00
Strečno
Kolóna
11:55
Na Horevaží
Práca na ceste
11:52
Belá
Prekážka na ceste
11:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia