Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

30 jún 2015 - 11:10

Mesto hospodári s nadbytkom, poslanci odhlasovali opravu chodníkov

Foto: Mesto hospodári s nadbytkom, poslanci odhlasovali opravu chodníkov
Foto: odkazprestarostu.sk

Obyvatelia v meste a na sídliskach sa už v dohľadnej dobe dočkajú rekonštrukcie niektorých chodníkov. Časť poslancov sa rozhodla vyčleniť prostriedky z rozpočtu mesta Žilina na realizáciu opráv. Na poslednom zastupiteľstve schválili návrh vyčleniť 300 tisíc eur na tento účel.

Mesto hospodári zodpovedne, vytvorilo nadbytok

„Mesto hospodári s nadbytkom a preto nevidíme dôvod, aby to nepocítili aj naši občania. Rozhodli sme sa preto vyčleniť z rozpočtu 300 tisíc eur na opravu chodníkov. Veľmi pekne ďakujem hlavne nezávislým poslancom. Spoločne sme opäť dokázali, že politika sa dá robiť aj pre ľudí,“ uviedol poslanec a predseda poslaneckého klubu strany Sieť Martin Kapitulík. Návrh bol schváleny práve vďaka hlasom poslancov tohto klubu spolu s hlasmi klubu nezávislých kandidátov. Schváleniu predbiehala búrlivá diskusia a viceprimátor Patrik Groma navrhoval stiahnutie tohto bodu z rokovania.

“Poslanecký klub nezávislých poslancov (NEKA) víta a podporuje akékoľvek snahy smerujúce k zlepšeniu života obyvateľov Mesta Žilina. Investície do postupnej rekonštrukcie chodníkov na území mesta sú rozhodne vykročením správnou cestou a dobrou správou pre Žilinčanov,“ spresnil zástupca nezávislých Peter Fiabáne. Chodníky by malo mesto začať rekonštruovať ešte tento rok a Žilinčania sa môžu tešiť na novú infraštruktúru.
0 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
10:28
Strečno
Policajná hliadka
10:11
Estakáda
Jama na ceste
09:59
Košická
Prekážka na ceste
09:56
Považský Chlmec
Policajná hliadka
09:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.