Dnes najčítanejšie
V žilinskej nemocnici platí zákaz návštev na oddelení úrazovej chirurgie a oddelení vnútorného lekárstva

14 marec 2022 - 09:21
Juliána Hazuchová

V Kysuckých Beskydách zahynul bežkár, vo Vrátnej doline sa počas lyžovania zranil skialpinista

Foto: V Kysuckých Beskydách zahynul bežkár, vo Vrátnej doline sa počas lyžovania zranil skialpinista
Foto: facebook/Horská záchranná služba

Horskí záchranári z Kysuckých Beskýd boli v nedeľu 13. marca popoludní požiadaní o pomoc prostredníctvom tiesňovej linky. Počas bežkovania v Klubinskej doline náhle odpadol 55-ročný muž a nejavil známky života.

Prítomní začali s jeho resuscitáciou a následne privolali horskú záchrannú službu. Súčasne bola na miesto vyslaná aj posádka leteckých záchranárov VZZS.

Napriek všetkej snahe prítomných a záchranárov sa 55-ročného muža oživiť nepodarilo. Záchranári HZS následne telesné pozostatky nebohého transportovali do obce Klubina, kde ich odovzdali príslušníkom polície a obhliadajúcemu lekárovi,“ uviedla k prípadu HZS na sociálnej sieti.

Horská záchranná služba z Malej Fatry taktiež zasahovala počas nedele 13. marca. Privolaná bola k skialpinistovi, ktorý lyžoval popod kabínovú lanovku smerom z Chlebu do Vrátnej doliny.

Muž si pri páde spôsobil poranenie ramena. Ešte pred príchodom záchranárov na miesto náhodne prišiel lekár, ktorý zranenému pomohol.

Záchranári na sociálnej sieti informovali, že skialpinistu po príchode ošetrili a pomocou saní transportovali do údolia. Následne odtiaľ pokračoval v sprievode kamaráta vlastnou dopravou na ďalšie ošetrenie.Dopravný servis
Strečno
Kolóna
18:27
Strečno
Jama na ceste
18:23
Košická
Kolóna
18:22
Strečno
Kolóna
18:14
Rudinka
Iné nebezpečenstvo
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina