Dnes najčítanejšie
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Jána Čelka za rektora Žilinskej univerzity

06 marec 2022 - 15:00
Juliána Hazuchová

V okolí Kamennej ulice niekto znečistil cesty betónom, mesto Žilina ho musí odstrániť

Foto: V okolí Kamennej ulice niekto znečistil cesty betónom, mesto Žilina ho musí odstrániť
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V reakcii na naše predošlé články o nedostatkoch a poškodeniach na žilinských cestách nás ďalší čitateľ upozornil na stuhnutý betón na vozovke. Ten sa nachádza na moste ponad Rajeckú cestu a motoristi ho zaznamenal aj na Obvodovej ulici a priamo v okružnej križovatke s ulicou Hlinská.

Čitateľ Roman pritom vyslovil podozrenie, že príčinou môžu byť nesprávne zabezpečené nákladné autá, ktoré betón prevážajú. V tejto súvislosti sme oslovili mesto Žilina, ktoré dané cestné komunikácie spravuje. Mesto problém eviduje a pracuje na jeho odstránení.

Podľa slov viacerých motoristov, ktorí sa vyjadrili na sociálnej sieti, ide o dlhodobý problém. Stuhnutý betón sa na vozovke nachádza už viac ako rok a doteraz ho správca cesty pravdepodobne nezaregistroval.

Potvrdzujem, že uvedené znečistenie sme zaznamenali a pracujeme na jeho odstránení. Pokiaľ je známa spoločnosť, ktorá vyrába betón a vieme im dokázať, že im z vozidla unikol, v tom prípade ich vyzveme na odstránenie nečistôt. Ak to možné nie je, nečistoty odstráni samospráva ako správca miestnej komunikácie,“ uviedol hovorca Vladimír Miškovčík.

Zároveň ubezpečil, že v tejto chvíli uniknutý betón nepredstavuje ohrozenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Napriek tomu, že zákon vodičom jasne káže odstrániť spôsobené znečistenie a komunikáciu uviesť do pôvodného stavu, nachádzame na cestách rôzne prekážky.

Pokiaľ vodič znečistenie neodstráni a správca cesty zistí pôvodcu, bude povinný uhradiť náklady spojené s odstránením znečistenia a s uvedením komunikácie do pôvodného stavu.

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:57
Strečno
Kolóna
12:54
Strečno
Jama na ceste
12:45
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
12:28
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
11:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina