Dnes najčítanejšie
Po roku rekonštrukcií došlo k odhaleniu fasády kláštora patriacemu k Sirotáru na Mariánskom námestí v Žiline

02 marec 2022 - 15:45
Juliána Hazuchová

Žilinskí karatisti boli úspešní na medzinárodnom turnaji v Budapešti, vybojovali si štyri pódiové umiestnenia

Foto: Žilinskí karatisti boli úspešní na medzinárodnom turnaji v Budapešti, vybojovali si štyri pódiové umiestnenia
Galéria: 6 fotiek
Foto: Karate klub

V sobotu 26. februára 2022 sa v maďarskom hlavnom meste Budapešť konal 32. ročník medzinárodného turnaja Tatami Cup v karate. Na súťaži sa zúčastnilo aj deväť pretekárov Karate Klubu AC UNIZA Žilina. Po dlhej súťažnej pauze, ktorú zapríčinila pandémia vírusu COVID-19, to bola pre väčšinu z nich súťažná premiéra.

Turnaj bol nominačným na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy (ME) pre dorastencov, juniorov a kategóriu U21 a preto bol pre súťažiacich veľmi dôležitý. Žilinčania sa medzi konkurenciou desiatok zahraničných klubov nestratili a vybojovali štyri pódiové umiestnenia.

Prvou zápasníčkou za klub bola ešte len 7 ročná Sabína Blašková, ktorá si svoje sily zmerala s rovesníčkami v súťažných disciplínach kata aj kumite. Na tomto type turnaja mala svoju premiéru a získala v športovom zápase kumite bronzovú medailu. 

O niekoľko hodín neskôr štartoval dorastenec Tomáš Králik v kategórii + 70 kg, ktorý dosiahol veľmi dobré výkony v eliminačných kolách a prebojoval sa až do finále, kde však nestačil na svojho krajana Lukáša Bohunického. Nakoniec obsadil druhé miesto po prehre 2:0. 

Vo večerných hodinách sa podarilo získať medaily aj Jakubovi Labudovi a Alexanderovi Gregušovi, ktorí sú odchovancami klubu TJ Sokol Žilina. „Chalani v náročných kategóriách zabojovali skutočne príkladne a po dobrých taktických výkonoch zhodne získali bronz. Ten má v Jakubovom prípade hodnotu o to väčšiu, že znamenal zisk cenných bodov do nominačného rebríčka pre ME,“ uviedli členovia Karate Klubu Žilina na svojej stránke.

Ani ostatní súťažiaci svojimi výkonmi nesklamali. Jakub Pechota, Adam Remiš, súrodenci Martin a Maximilián Krempaskí či Michal Kočuta proti náročným súperom z Maďarska, Rumunska, Talianska a Slovenska, ktorých vyrovnané ba dokonca aj víťazné zápasy však na medaily nestačili.

Azda najviac to zamrzelo v prípade Michala Kočutu, ktorý svoje dvojbodové vedenie v bronzovom zápase stratil v poslednej sekunde. V každom prípade zisk 4 medailí, po dvoch predošlých neúspešných účastiach, znamená na tomto podujatí klubový rekord. Našim reprezentantom srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalšej práce,“ dodali.

Výsledky turnaja

2. miesto:

  • Tomáš Králik - kumite dorastenci +70 kg

3. miesto:

  • Sabína Blašková - kumite U8 -23 kg
  • Jakub Labuda - kumite juniori +76 kg
  • Alexander Greguš - kumite U14 -45 kg

5. miesto: 

  • Michal Kočuta - kumite juniori -68 kgDopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
18:43
Strečno
Kolóna
18:43
Radoľa
Kolóna
18:27
Strečno
Kolóna
18:25
Strečno
Kolóna
18:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina