Dnes najčítanejšie
V žilinskej nemocnici pribúda počet pacientov s koronavírusom, v karanténe je už 91 zamestnancov

25 jún 2015 - 14:56

Mladým športovcom sa v Žiline darí vo futbale aj v hokeji

Žilina žila v uplynulých dňoch športom - mládežníckym. Cez víkend sa v mestskej časti Bánova konal Medzinárodný futbalový turnaj detí, o ktorého priebeh sa postaral MŠK Žilina v spolupráci s TJ Jednota Bánová. Mladí hokejisti zas v pondelok na Základnej škole Vendelína Javorku uzatvorili hokejová sezóna 2014/2015 mladších a starších žiakov. V obidvoch športoch sa darilo aj mládeži reprezentujúcej Žilinu.

V sobotu 20. júna 2015 sa v Bánovej predstavilo 10 futbalových tímov – MŠK Žilina, FC Baník Horná Nitra, FC Spartak Trnava, AS Trenčín, MFK Ružomberok, TJ Jednota Bánová, FC Attack Vrútky, 1. FC Tatran Prešov, FK Pohronie a poľský celok Górnik Zabrze. Fanúšikov z Bánovej potešil najmä výsledok domácich športových talentov.

V hokeji boduje 7. až 9. hokejová trieda

Hokejovú sezónu 2014/2015 uzatvorili na Základnej škole Vendelína Javorku najmä potešujúce výsledky tímov starších žiakov A, starších žiakov B a mladších žiakov, ktorí získali túto sezónu zaslúžené úspechy.

• Starší žiaci A (9. ŠHT) poriadne bojovali v stredoslovenskom regióne v boji o postup do nadstavbovej časti stred-západ, kde skončili za Duklou Trenčín a Slovanom Bratislava na tretej priečke.
• Medzi šesť najlepších tímov Slovenska sa zaradili po vydarenej sezóne aj žilinskí ôsmaci – Starší žiaci B (8. ŠHT), ktorí v nadstavbovej časti skončili na 3. mieste. Prvú priečku obsadil bratislavský Slovan a druhú priečku Dukla Trenčín.
• Mladší žiaci A (7. ŠHT) zo základnej skupiny stredoslovenského regiónu a v konečnom výsledku získali po siedmich víťazstvách, jednej remíze a dvoch prehrách zaslúžené 2. miesto. Mladších žiakov druhá priečka zaradila medzi top štyri tímy Slovenska.

„Som hrdý na to, že v dnešnej „počítačovej dobe“ sa zvyšuje počet detí v Žiline, ktoré sa aktívne venujú športom, ako je futbal a hokej. Pevne verím, že títo mladí športovci získajú  v budúcnosti bohaté úspechy a nebudú reprezentovať len seba, ale aj naše mesto,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

0 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Rajecká cesta
Práca na ceste
06:09
Strečno
Práca na ceste
05:27
Koňhora
Kolóna
05:27
Koňhora
Jama na ceste
05:22
Krasňany
Jama na ceste
05:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia