Dnes najčítanejšie
Kvôli zvýšenej nehodovosti na Obežnej ulici v Žiline bude posudzovať situáciu mesto aj dopravný inšpektorát

25 február 2022 - 01:28

V centre Žiliny sa dnes uskutoční sviečkový pochod za mier na Ukrajine

Foto: V centre Žiliny sa dnes uskutoční sviečkový pochod za mier na Ukrajine
Foto: Peter Staffen
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V reakcii na aktuálne dianie a vojnový konflikt na Ukrajine sa v centre Žiliny uskutoční symbolický sviečkový pochod. Usporiadateľom je občianska iniciatíva Za slušné Slovensko v spolupráci s ukrajinskou komunitou v Žiline.

„Razantne odmietame primitívnu vojenskú agresiu Ruska voči nášmu susedovi a odsudzujeme ju. Ťažko skúšanému ukrajinskému ľudu vyjadrujeme solidaritu, podporu a podávame mu pomocnú ruku,“ uvádzajú organizátori.

Stretnutie je naplánované dnes (25. 2.) o 18:00 hod. pred Novou synagógou na ulici J. M. Hurbana, odkiaľ sa účastníci presunú na Námestie Andreja Hlinku. Na mieste bude možnosť zakúpiť si sviečky, pričom výťažok poputuje organizácii Človek v ohrození, ktorá pomáha okupovaným oblastiam už od roku 2014.

„Ukrajinci a Ukrajinky, máte našu plnú podporu. Stojíme za vami a sme pripravení v rámci našich možností pomôcť. Opustiť svoj domov musí byť neuveriteľne náročné, ak sa pre to rozhodnete, tak vás na Slovensku privítame. Pokúsime sa pre vás vytvoriť bezpečný priestor na prežitie ťažkých časov,“ uzatvárajú organizátori.


Miesto: Nová Synagóga Žilina
Dátum: 25.02.2022 - 18:00Dopravný servis
Košická
Kolóna
03:30
Strečno
Prekážka na ceste
00:57
Hričovská
Jama na ceste
00:24
Strečno
Prekážka na ceste
22:39
1. mája
Policajná hliadka
22:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina