Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

09 február 2022 - 13:34
Tamara Antolová

V okrese Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo budú kvôli chorobnosti jazdiť autobusy v hybridnom režime

Foto: V okrese Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo budú kvôli chorobnosti jazdiť autobusy v hybridnom režime
Foto: facebook.com

Od dnešného dňa (9. 2.) do 18. februára budú prímestské autobusy spoločnosti ARRIVA Liorbus, a.s. jazdiť v hybridnom režime, ktorý je predstavuje prázdninový režim spolu s pridanými spojmi do škôl a zamestnania. Platí to pre okresy Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a Námestovo.

Dôvodom zmeny režimu je vysoká chorobnosť a karanténa vodičov v daných okresoch, v ktorých aktuálne trápi variant omikron. „Po konzultácií so starostami a primátormi sme sa snažili nastaviť spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie do práce, do škôl a školských zariadení. V ostatných okresoch zatiaľ bude jazdiť prímestská doprava v bežnom režime,“ skonštatovala riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová.

Odbor dopravy sa snaží minimalizovať negatívne dôsledky pandémie, a preto prosí verejnosť o pochopenie. Aj SAD Žilina zaznamenala pokles vodičov v 10-15 %. Tá prevádzkuje  prímestskú autobusovú dopravu v regióne Kysúc, Horného Považia a na Turci, momentálne však bez zmeny. Župa ale naďalej sleduje vývoj situácie.Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:53
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:26
Radoľa
Kolóna
18:13
Strečno
Kolóna
18:12
Lavobrezná
Práca na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina