Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

28 január 2022 - 22:29

Primátor Martina ocenil zdravotníkov z nemocnice za neúnavnú a obetavú starostlivosť počas pandémie

Foto: Primátor Martina ocenil zdravotníkov z nemocnice za neúnavnú a obetavú starostlivosť počas pandémie
Foto: Mesto Martin
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Zdravotníkov a zamestnancov Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) ocenil martinský primátor. Cenu primátora mesta za rok 2020 za neúnavnú a obetavú starostlivosť o pacientov počas pandémie COVID-19 prevzal generálny riaditeľ MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA.

„Takmer osem mesiacov. Tak dlho trval nepredstaviteľný nápor na Univerzitnú nemocnicu Martin a jej zamestnancov počas prvej vlny vtedy neznámej pandémie. Patrila k najvyťaženejším nemocniciam, vozili sem pacientov z celého Slovenska,“ spresňuje samospráva na sociálnej sieti.

Mnohí lekári a zdravotné sestry vymenili svoju primárnu medicínsku oblasť a odev za nepriedušný overal, respirátor a okuliare a starali sa výhradne o ľudí s ochorením COVID-19. V najkritickejšom období bolo v martinskej nemocnici hospitalizovaných naraz až 116 pacientov s ťažkým priebehom.

„Unavení psychicky i fyzicky, s obavami o seba i svojich blízkych. Napriek tomu zdravotníci zostávali celé mesiace na covidových oddeleniach. Z celkového počtu 1467 covidových pacientov sa im podarilo úspešne vyliečiť a prepustiť domov tri štvrtiny,“ dodáva ďalej mesto Martin.

Štvrtina pacientov sa už, žiaľ, domov z nemocnice nevrátila. Lekárom a zdravotníkom sa však podarilo vyliečiť 28-ročnú tehotnú ženu, ktorá po niekoľkodňovom pripojení na neinvazívnu pľúcnu ventiláciu porodila zdravé dievčatko.

Riaditeľ martinskej nemocnice pri preberaní ceny vyslovil poďakovanie lekárom, sestrám, zdravotníckym, ale aj nezdravotníckym pracovníkom, ktorí prejavili nie len svoju profesionalitu, ale aj vysoké morálne a etické kvality.






Dopravný servis
Kragujevská
Policajná hliadka
08:14
Strečno
Kolóna
08:12
Závodie
Kolóna
08:12
Škultétyho
Kolóna
08:11
Košická
Kolóna
08:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia