Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

28 január 2022 - 20:33
Anna Holešová

Oravský hrad otvoria 12. februára pre zaľúbených, návštevníci môžu vyhrať svadbu či fotenie na hrade

Foto: Oravský hrad otvoria 12. februára pre zaľúbených, návštevníci môžu vyhrať svadbu či fotenie na hrade
Foto: Facebook Oravský hrad / František Rišiaň
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V sobotu 12. februára sa brány Oravského hradu otvoria pre všetkých zaľúbených. Pre návštevníkov bude pripravená večerná prehliadka hradu obohatená o zaujímavý program v podobe divadelných a hudobných vystúpení s nádychom romantickej atmosféry. Každý pár môže navyše súťažiť o svadbu priamo na tomto mieste, kde svoj príbeh lásky prežil aj Juraj Thurzo a Alžbeta Czoborová.

Podmienkou zaradenia do súťaže je zakúpenie vstupenky, osobná účasť na podujatí a vypísanie súťažnej kartičky. Okrem svadobného obradu, ktorý je hlavnou cenou, môžu návštevníci vyhrať aj svadobné fotografovanie v hradných priestoroch. Treťou cenou sú hodnotné publikácie z vydavateľstva Oravského múzea.

Dospelí za jednu vstupenku zaplatia 9 eur, deti, študenti, seniori a zdravotne ťažko postihnutí 4,5 eur. Deti do 6 rokov majú vstup na prehliadku zadarmo. Predaj lístkov prebieha iba online na vstupenky.oravskemuzeum.sk. Prehliadky budú začínať o 16:30, 17:00, 17:30 a 18:00 hod.

Prvý ročník tohto podujatia, vtedy ešte s názvom Čaro lásky na Oravskom hrade, bol pripravený už v roku 2011. Od roku 2016 bolo podujatie inovované a nesie názov Stará láska nehrdzavie.

Riaditeľka Oravského múzea, PaedDr. Mária Jagnešáková sa s nami podelila o dojmy z predchádzajúcich ročníkov: „Ako organizátori môžeme vyjadriť obrovskú spokojnosť s priebehom podujatia. Zúčastňujú sa ho väčšinou páry, ktoré si v pokojnej atmosfére vychutnajú autentickosť historických priestorov i životné príbehy osobností, ktoré sa s týmto miestom spájajú. Zo spätných reakcií niektorých výhercov vieme, že až hlavná výhra ich podnietila k uzavretiu manželstva.“

Okrem toho návštevníkom ďakuje a sľubuje ďalšie novinky a prekvapenia v priebehu roka: „Ďakujeme všetkým návštevníkom za ich priazeň. Veríme , že v našich expozíciách načerpajú veľa pozitívnej energie a budeme robiť všetko preto, aby od nás odchádzali spokojní a plní dojmov. Pripravujeme pre návštevníkov ďalšie prekvapenia a novinky a v roku 2022 sa tešíme na každého návštevníka.“

Miesto: Oravský hrad
Dátum: 12.02.2022 - 16:30Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
07:40
Strečno
Kolóna
07:38
Strečno
Kolóna
07:30
Rajecké Teplice
Iné nebezpečenstvo
07:30
Strečno
Kolóna
07:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia