Dnes najčítanejšie
Vyskúšajte si jazdu historickým vlakom, Rajecká Anča bude premávať počas dvoch dní

23 jún 2015 - 08:21

Mestská polícia bude dohliadať na poriadok v meste na nových vozidlách

Primátor mesta Žilina Igor Choma symbolicky odovzdal náčelníkovi Mestskej polície Žilina do užívania dve nové vozidlá Kia cee´d.

Obnovením autoparku a ostatného vybavenia sa zlepšia možnosti rýchleho zásahu polície pri ochrane života, zdravia a majetku Žilinčanov.

Mestská polícia Žilina od svojho vzniku začala používať pri plnení svojich úloh už 6. generáciu áut, ktoré jej 22.júna 2015 odovzdal primátor Žiliny. Polícia má tak k dnešnému dňu k dispozícii 10 vozidiel, ktoré sú zaradené do priameho výkonu služby.

Cena jedného vozidla bola vysúťažená na 14 829 eur (s DPH), vrátane polepu fóliou (300 eur) a výstražného majáku so svetelnou signalizáciou (800 eur).

“Okrem efektívneho organizačného riadenia mestskej polície pri plnení jej povinností a úloh, je potrebné modernizovať aj vybavenie samotných policajtov. Operačné riadenie pri zásahu jednotlivých zložiek musí byť kryté aj vhodným materiálnym vybavením, aby sme tak zvýšili bezpečnosť príslušníkov polície, keď zasahujú pri udržiavaní poriadku v krajskom meste, čím chránia aj život, zdravie a majetok Žilinčanov,” podotkol primátor mesta Žilina Igor Choma.


Dopravný servis
Strečno
Dopravná nehoda
22:13
Strečno
Prekážka na ceste
21:43
Belá
Prekážka na ceste
20:37
Oškerda
Prekážka na ceste
20:07
Rajecká cesta
Iné nebezpečenstvo
18:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia