Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov v adventnom období
COVID-19 vývoj situácie v kraji

23 jún 2015 - 08:21

Mestská polícia bude dohliadať na poriadok v meste na nových vozidlách

Primátor mesta Žilina Igor Choma symbolicky odovzdal náčelníkovi Mestskej polície Žilina do užívania dve nové vozidlá Kia cee´d.

Obnovením autoparku a ostatného vybavenia sa zlepšia možnosti rýchleho zásahu polície pri ochrane života, zdravia a majetku Žilinčanov.

Mestská polícia Žilina od svojho vzniku začala používať pri plnení svojich úloh už 6. generáciu áut, ktoré jej 22.júna 2015 odovzdal primátor Žiliny. Polícia má tak k dnešnému dňu k dispozícii 10 vozidiel, ktoré sú zaradené do priameho výkonu služby.

Cena jedného vozidla bola vysúťažená na 14 829 eur (s DPH), vrátane polepu fóliou (300 eur) a výstražného majáku so svetelnou signalizáciou (800 eur).

“Okrem efektívneho organizačného riadenia mestskej polície pri plnení jej povinností a úloh, je potrebné modernizovať aj vybavenie samotných policajtov. Operačné riadenie pri zásahu jednotlivých zložiek musí byť kryté aj vhodným materiálnym vybavením, aby sme tak zvýšili bezpečnosť príslušníkov polície, keď zasahujú pri udržiavaní poriadku v krajskom meste, čím chránia aj život, zdravie a majetok Žilinčanov,” podotkol primátor mesta Žilina Igor Choma.


Dopravný servis
Hričovská
Prekážka na ceste
21:57
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
21:39
Radoľa
Policajná hliadka
21:10
Vranie
Prekážka na ceste
21:08
Rudinka
Kolóna
20:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia