Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

27 január 2022 - 11:16
Tamara Antolová

Kvôli poruche na lanovke ostali v Jasenskej doline visieť desiatky ľudí, stredisko ich odškodní

Foto: Kvôli poruche na lanovke ostali v Jasenskej doline visieť desiatky ľudí, stredisko ich odškodní
Foto: Facebook / Jasenska dolina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V stredu 26. januára v podvečerných hodinách došlo v lyžiarskom stredisku v Jasenskej doline (okres Martin) k nepríjemnej udalosti. Približne sto ľudí zostalo zaseknutých na lanovke po dobu zhruba jednej hodiny. Na miesto boli vyslané záchranné zložky, zasahovali hasiči z troch okresov.

Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline vyslalo na zásah hasičov zo staníc v Martine, Turčianskych Tepliciach a v Žiline. Následkom technickej poruchy nebolo lanovku vôbec možné uviesť do pohybu a to ani núdzovým pohonom.

Vedenie lyžiarskeho strediska sa prostredníctvom sociálnej siete ospravedlnilo uviaznutým návštevníkom a ponúklo im možnosť odškodnenia. Každý, koho udalosť zasiahla, môže prostredníctvom informačného centra požiadať o kompenzáciu.

„Lanovka mala technickú poruchu, robili sme maximum, snažili sme sa poruchu čím skôr odstrániť, ale trvalo to dlhšie, čo spôsobilo uviaznutým lyžiarom nepríjemné čakanie. Nakoniec všetko dobre dopadlo a mohli sa v bezpečí dostať dole,“ uvádza tím Jasenskej doliny vo svojom príspevku.

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
07:30
Rajecké Teplice
Iné nebezpečenstvo
07:30
Strečno
Kolóna
07:28
Strečno
Kolóna
07:12
Strečno
Kolóna
06:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Najbližšie podujatia