Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

27 január 2022 - 08:31
Anna Holešová

Na Solinkách sa maskovaný muž pokúsil ukradnúť bicykle, poznal aj polohu bezpečnostných kamier

Foto: Na Solinkách sa maskovaný muž pokúsil ukradnúť bicykle, poznal aj polohu bezpečnostných kamier
Foto: ilustračné
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V pondelok 24. januára došlo krátko pred polnocou na žilinskom sídlisku Solinky k pokusu o krádež bicyklov. Tie boli dočasne uzamknuté na chodbe na poschodí bytového domu z dôvodu zatepľovania pivníc a spoločných priestorov. Zlodejove vyčíňanie na ulici Borová sa našťastie podarilo prekaziť, pretože majitelia bicyklov začuli cvakanie zámkov.

Zlodej bol na krádež dobre pripravený. Do domu vstúpil zamaskovaný a zamieril priamo k miestu, kde boli bicykle odložené. Zo záznamu bolo zjavné, že vedel, kde sú rozmiestnené bezpečnostné kamery, napriek tomu, že boli nainštalované len pred týždňom.

Muž mal približne 30 rokov a bol oblečený v červenej mikine, čiernej bunde s kapucňou a čiernych nohaviciach. Obuté mal šedé topánky značky Adidas a na chrbte niesol čierny batoh značky NIKE. Tvár mal zakrytú tmavým šálom.

O prípade informoval jeden z obyvateľov žilinského sídliska Solinky prostredníctvom sociálnej siete, ktorý zároveň vyzval občanov, aby si dávali pozor na svoj majetok a všímali si podozrivé osoby.

Na sídlisku zaznamenali aj pokusy o vylomenie vchodových dverí. Ďalší z obyvateľov zverejnil zábery poškodeného rámu, na ktorom vidieť znaky pokusu o vlámanie či násilné otvorenie.Dopravný servis
Mostná
Policajná hliadka
08:00
Košická
Jama na ceste
07:58
Strečno
Kolóna
07:58
Nemocničná
Práca na ceste
07:58
Lavobrezná
Práca na ceste
07:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia