Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 január 2022 - 15:06

Žilinská nemocnica poskytuje možnosť zapožičania monitoru dychu, ktorý stráži novorodencov

Foto: Žilinská nemocnica poskytuje možnosť zapožičania monitoru dychu, ktorý stráži novorodencov
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline v spolupráci s neziskovou organizáciou Nadácia križovatka, ktorá funguje už od roku 2008, ponúka službu zapožičania monitorov dychu pre novorodencov. Služba je tak dostupná pre všetkých rodičov aj pre tých, ktorí si zariadenie nemôžu kúpiť alebo to jednoducho nestihli, a to s istotou, že je prístroj funkčný a odborne kontrolovaný.

O prenájom je možné požiadať už priamo v pôrodnici. Minimálna doba zapožičania je 6 mesiacov v sume 46,80 eur s možnosťou predĺženia. Prístroj zabezpečí pomocou svetelného a zvukového signálu skvelú prevenciu pred syndrómom náhleho úmrtia novorodencov (SIDS), ktorá umožňuje včasný zásah a záchranu života.

Po upozornení je potrebné kontaktovať zdravotnú službu a dieťaťu podať prvú pomoc. Syndróm náhleho úmrtia novorodencov nemusí byť zdravotne podmienený, vyskytuje sa aj u úplne zdravých detí bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov.

SIDS môže ovplyvňovať aj zdravotný stav matky v tehotenstve, napríklad stres, ktorému je počas gravidity vystavená, fajčenie, pitie alkoholu a ďalšie rizikové faktory.Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Kolóna
06:40
Oškerda
Práca na ceste
06:39
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:39
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:30
Strečno
Jama na ceste
06:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia