Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 január 2022 - 14:34

Služobný pes žilinských colníkov objavil drogy v dvoch autách. Jeden z vodičov mal zákaz šoférovať a neplatné značky

Foto: Služobný pes žilinských colníkov objavil drogy v dvoch autách. Jeden z vodičov mal zákaz šoférovať a neplatné značky
Foto: Finančná správa
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Služobný pes Vasko zo žilinského colného úradu zaňuchal v batohu aj v obale z liekov drogy. Stalo sa tak pri kontrole dopravného prostriedku na Kysuciach. Predtým tam príslušníci finančnej správy stopli muža, ktorý jazdil na vyradenom vozidle a mal zákaz sedieť za volantom.

Príslušníci finančnej správy zazreli vo vozidle, ktoré zastavili na Kysuciach kvôli kontrole, plynovú pištoľ a nôž. S cieľom presvedčiť sa, či osoby z auta nie sú ozbrojené, vyzvali vodiča a jeho spolujazdca na vyloženie všetkých vecí z vreciek na kapotu.

Jeden z mužov položil na auto plastový obal z liekov. Potom hliadka zapojila do prehliadky vnútorných priestorov služobného psa. Vasko zareagoval na batoh položený na sedadle a podozrivý tovar zacítil aj v obale z liekov. Osoby vo veku 30 a 39 rokov sa priznali, že tam majú marihuanu.

Ďalšie vozidlo, ktoré zastavili príslušníci finančnej správy v rovnakom regióne, prichádzalo z Českej republiky. Vodič nemal so sebou občiansky ani vodičský preukaz a dokladom sa nevedela preukázať ani jeho spolujazdkyňa. Identifikovala ich až privolaná hliadka PZ SR.

Vodič z Čadce mal platný zákaz činnosti viesť motorové vozidlo a na dopravnom prostriedku evidenčné číslo, ktoré mu nepatrilo. Vozidlo už bolo vyradené z evidencie. Muž so ženou pri komunikácii javili známky po použití omamných a psychotropných látok.

Oba prípady si prevzali orgány činné v trestnom konaní, ktoré budú ďalej pracovať na ich objasnení.
Zdroj: Finančná správa


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:30
Strečno
Jama na ceste
06:24
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:22
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:15
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia