Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 január 2022 - 16:00
Tamara Antolová

VIDEO: Fotopasca vo Veľkej Fatre zachytila medvede, vlky aj kamzíka. Autor zbieral zábery tri mesiace

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Koncom minulého roka vzniklo nové video, ktoré zachytáva život divej zveri vo Veľkej Fatre. Autorom je Viliam Polonec z obce Ďanová neďaleko mesta Martin, ktorý už od svojho detstva trávil hodiny v prírode. K záľube ho priviedol jeho vlastný otec, Viliam si neskôr sám našiel svoje obľúbené miesta a pravidelne ich navštevoval.

V súčasnosti vytvára jedinečné videá zložené zo záberov vyhotovených fotopascami. Tie umiestňuje na miestach, na ktorých zaevidoval zvýšený pohyb divej zveri. 

„Spev vtákov, ručanie jeleňov, vôňa lesa či zurčanie potoka – to všetko som si nadovšetko zamiloval a príroda začínala byť doslova mojím druhým domovom. Fotografovaniu a filmovaniu sa venujem od roku 2008,“ spresňuje Viliam na svojej internetovej stránke.

Viliam umiestnil fotopascu na skalný chodníček. Zachytil tam aj takú zver, akú možno sám nečakal. Aktuálne video vznikalo tri mesiace, kamera zaznamenala od polovice septembra do polovice decembra viacero druhov – medvede, jelene, líšky, diviaky aj kamzíka či dokonca vlky.

„Verím, že vás zostrih zaujme a vychutnáte si prirodzené správanie zvierat, ktoré sa podarilo zachytiť pomocou fotopasce Browning,“ dodáva Viliam Polonec.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
07:40
Strečno
Kolóna
07:38
Strečno
Kolóna
07:30
Rajecké Teplice
Iné nebezpečenstvo
07:30
Strečno
Kolóna
07:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia