Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 január 2022 - 11:28
Tamara Antolová

Mesto Žilina upozorňuje občanov, aby neprikrmovali zvieratá na sídlisku. Spôsobuje to vážne zdravotné problémy

Foto: Mesto Žilina upozorňuje občanov, aby neprikrmovali zvieratá na sídlisku. Spôsobuje to vážne zdravotné problémy
Foto: ilustračné / pixabay.com
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Mesto Žilina upozornilo na sociálnych sieťach občanov, aby nenechávali na verejnosti zvyšky jedál, pretože to spôsobuje rozmnožovanie túlavých zvierat a taktiež aj šíreniu chorôb. Takéto konanie vedie ku vážnych zdravotným komplikáciám či smrti.

Obyvatelia si mnohokrát myslia, že takýmto spôsobom pomáhajú, ale je to práve naopak. Jedlo, ktoré ľudia nechávajú pre zvieratká, sa rozširujú po celej oblasti a staré skazené kosti sa tak povaľujú kade-tade. Konzumácia takýchto zvyškov je pre život zvieraťa ohrozujúca.

„Ak sa chcete starať o zviera, zoberte si ho k sebe domov alebo si zaobstarajte vlastné! O zvieratá sa nemôžete starať na ulici – naplniť tácku 2x za týždeň. To nestačí! Chodíte s tým zvieraťom na prehliadky k veterinárovi? Riešite jeho reprodukciu? Platíte za očkovanie? Zabezpečujete odčervovanie? Vyberáte kliešte, blchy? Nie? V tom prípade je vaše správanie nezodpovedné a viac ním škodíte než pomáhate,“ skonštatovalo mesto.

Mesto odporúča, aby ľudia, pokiaľ chcú pomôcť, kontaktovali mestskú políciu, ktorá zviera odchytí a zavezie do zariadenia, kde bude oň postarané.

„Budeme radi, ak sa nájde aspoň pár ľudí, ktorí si tento oznam vytlačia a zavesia na nástenku v bytovke, aby sa informácia dostala najmä k ľuďom, ktorí sa takto nezodpovedne správajú. Ďakujeme za každé zdieľanie,“ doplnila samospráva.


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
07:12
Strečno
Kolóna
06:56
Hlavná, Bytčica
Kolóna
06:40
Oškerda
Práca na ceste
06:39
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia