Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Za obcou Stráža v smere do Terchovej je prevrátený nákladiak, premávku riadia policajti

21 január 2022 - 10:39

Liptovské múzeum bude počas víkendu požičiavať návštevníkom sánky, tí sa môžu posánkovať v Pribyline

Foto: Liptovské múzeum bude počas víkendu požičiavať návštevníkom sánky, tí sa môžu posánkovať v Pribyline
Foto: Liptovské múzeum
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Múzeum Liptovskej dediny v obci Pribylina (okres Liptovský Mikuláš) ponúkne počas najbližšieho víkendu návštevníkom novú atrakciu. Všetci, ktorí zavítajú do dediny počas soboty alebo nedele, si budú môcť požičať sánky a stráviť príjemné chvíle s priateľmi či rodinou sánkovaním v krásnej tatranskej zimnej prírode.

Verejnosť môže do múzea zavítať vždy v čase od 09:00 do 15:30 hod. Posledný vstup je umožnený o 14:30 hod. Prevádzka jednotlivých expozícií sa riadi aktuálnymi usmerneniami Covid automatu.

Múzeum je situované za obcou Pribylina v smere Podbanské. Z diaľnice je potrebné použiť výjazd pri Liptovskom Hrádku. Dostupná je aj možnosť dopravy autobusovými spojmi z Liptovského Hrádku, Liptovského Mikuláša, Tatier.

Múzeum liptovskej dediny je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek. Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev, sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Všetky stavby spolu vytvárajú jedinečnú skladbu historického a kultúrneho prostredia dávneho Liptova.Dopravný servis
Stráža
Dopravná nehoda
11:23
Nemocničná
Prekážka na ceste
11:14
Mojšova Lúčka
Kolóna
11:12
Strečno
Kolóna
11:00
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
11:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina