Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

20 január 2022 - 14:26
Tamara Antolová

Vodička v Liptovskom Mikuláši riadila auto pod vplyvom alkoholu a narazila do nákladného auta

Foto: Vodička v Liptovskom Mikuláši riadila auto pod vplyvom alkoholu a narazila do nákladného auta
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Na ceste druhej triedy medzi obcami Liptovská Sielnica a Liptovský Trnovec v okrese Liptovský Mikuláš došlo k dopravnej nehode. Udalosť sa stala predpoludním.

Vodička vo veku 37 rokov viedla vozidlo Peugeot a počas prechádzania cez zákrutu prešla do protismeru a zrazila sa s protiidúcim nákladným vozidlom. Alkohol u vodiča nákladného auta zistený nebol, avšak vodička osobného auta mala pozítívny výsledok, a to 0,92 mg/l (1.92 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

„Policajti vodičke obmedzili osobnú slobodu a zadržali jej vodičský preukaz. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo a hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 1 000 eur. V súvislosti s touto udalosťou už 37-ročná vodička čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Spis bol následne predložený prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinenú ženu, skrátené vyšetrvanie bolo tým pádom skončené.Dopravný servis
Mostná
Policajná hliadka
08:00
Košická
Jama na ceste
07:58
Strečno
Kolóna
07:58
Nemocničná
Práca na ceste
07:58
Lavobrezná
Práca na ceste
07:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia